У Швейцарії Вищий суд кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG (проектні компанії газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2"), котрі офіційно перебувають у власності російського "Газпрому". Відповідну інформацію нещодавно підтвердили у НАК "Нафтогаз України".
Nord Stream і Газпром
Підставою для зняття блокування Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG було те, що активи знаходяться за межами кантону Цуг і, відповідно, поза юрисдикцією органу щодо стягнення боргів, відзначили в українській компанії.
Газпром, Росія
"Якби виконання рішень органу щодо стягнення боргів не було призупинено Вищим судом," Газпром "знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, навіть якби ті перебували в юрисдикції органу щодо стягнення боргів кантону Цуг", - підкреслили в "Нафтогазі".
Популярні новини заразПоказати ще"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Тобто тепер згадані активи не можуть бути виведені з-під юрисдикції відповідного органу щодо стягнення боргів до остаточного рішення по апеляції "Нафтогазу". Представники Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG відмовилися коментувати ТАСС рішення швейцарського суду.
Нафтогаз проти Газпрому: історія позову до арбітражу
З 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на поставку природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року. 22 грудня 2017 року "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" з усіх спірних питань контракту на поставку газу.
Вимоги "Газпрому" і судове рішення
За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" повинен виплатити $ 2,56 млрд на користь "Нафтогазу". 30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $ 2,6 млрд.
Падіння акцій російського монополіста
Крім цього, українська сторона найближчим часом планує запустити поступово процедуру арешту акцій "Північного потоку - 1" – будівництва російського газопроводу.У разі подальшого успіху українських юристів в судах, існує ймовірність подачі решти позовних заяв проти "Газпрому" і Росії - на загальну суму від восьми до десяти мільярдів доларів США.
Дивіться: "Нафтогаз" виграв суд проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі
Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство юстиції України налаштоване стягнути з російського монополіста "Газпором" штраф у сумі 172 мільярда доларів у Великобританії та Нідерландах.