Жителі російського села Дувановка, що в Омській області, пропонують віддати її під управління сусіднього Казахстану.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Відомо, що таку пропозицію вони висловили через плачевну ситуацію в селищі.
Останні 17 кілометрів до Дувановки йде дорога без асфальту, по якій можна проїхати лише коли бруд замерз або засох. "Нема ні дороги, ні магазину, ні школи, ні води, ніх*ра нема. Кинули нас тут напризволяще", - скаржаться місцеві жителі.
На зустрічі з чиновниками з райцентру місцевий активіст Сергій Малий недавно запропонував приєднати село до сусіднього Казахстану. Яке життя по той бік кордону, він толком не знає, але впевнений: гірше вже точно не буде.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
"Кажу, може простіше до Назарбаєва приєднатися? Може там краще буде, і він нам допоможе і дороги зробити і все на світі?" - заявив головний місцевий активіст.
За його словами, місцеві жителі скаржаться на роботу пошти, віддаленість школи і екстрених служб.
"Місцеві кажуть: накипіло у всіх. Пошта працює з перебоями, а екстрені служби можна чекати годинами, якщо вони взагалі доїдуть. У Леонова недавно згорів сарай - так пожежники з райцентру встигли тільки на попелище", - пояснив Малий.
Також жителі Дувановки намагаються домогтися, щоб в селі запрацював хоча б один магазин або щоб за продуктами їм дозволили ходити в сусідній Казахстан. Раніше сусіди з Росії та Казахстану спокійно їздили один до одного в гості, але сьогодні в районі кордон на замку, відзначає видання.
Варто відзначити, що раніше в ефірі російського пропагандистського телеканалу відкрито заговорили, що наступною ціллю агресії Росії може стати Казахстан.
В програмі відомого пропагандиста Володимира Соловйова з претензіями говорили про "казахізацію Казахстану" через відмову від кирилиці, звернув увагу публіцист і блогер Олександр Тверській.
"Адже це вже не перший раз, коли Казахстан проявляє таку розмиту позицію. Ми щось не знаємо про наші відносини з Казахстаном, раптом десь пробігла чорна кішка? Чи нам чекати, що наступний Майдан пройде в Казахстані, щоб його відірвати від Росії? Може, древня казахська мова була написана латиницею? При всій повазі до казахського народу, там начебто не було зафіксовано латиниці", - заявив Соловйов на федеральному ТБ.
На думку Тверського, такі висловлювання є "тривожним сигналом" для жителів Казахстану.
"З цієї риторики все і починається. Передвоєнні пропагандистської штампи був озвучені на всю країну. Десяткам мільйонів людей цією фразою про "казахізацію" заронили зерно. Накочені до межі лжепатріотизмом, ненавистю і ксенофобією, за своєю природою несхильні до поваги чужих кордонів (у всіх сенсах), до гуманності і критичного мислення, що живуть за поняттями, вони сто відсотків відчули запах крові і жагу до наживи", - написав він.
"Так і бачу вже це: "дійдемо до Астани!". Ненавиджу", "Латиниця була до 1941 року. Потім казахську на кирилицю перевели", "Не щастить Росії з сусідами. То українці починають ось цю ось саму українізацію, то грузини, то молдовани, то балтійці, тепер ось казахізацію якусь почали, хто б міг подумати", "От ніяк не зрозумію, на якій підставі Росія взяла на себе право вирішувати долі інших народів? У себе б розібралися і повирішували... Народ жебракує, напівголодний і напівроздягнений", "Яке їх собаче діло, що було і чого не було в Казахстані?", - прокоментували пропагандистські висловлювання в соціальних мережах.