Вперше з 2009 року в Таїланді злочинця засудили до смертної кари: 26-річний Тірасак Лонгжі, який убив підлітка в 2012 році, отримав смертельну дозу ін'єкції.
Шість років тому хлопець убив підлітка, завдавши йому 24 ножових поранення, після чого вкрав гаманець і телефон. З 2012 року засуджений просидів за ґратами, після чого суд першої інстанції виніс смертельний вирок, а апеляційний та Верховний суди його підтвердили.
У період з 1935 по 2003 рік в Таїланді стратили 325 людей, більшість з них розстріляли. Протягом 6 років страту не використовували, проте в 2009 році її відновили. Шістьом ув'язненим ввели смертельну дозу ін'єкції. З тих пір більше нікого не страчували.
Глава уряду Таїланду Прают Чан-Оча готується вирушити до Британії і Франції з офіційним візитом. Ймовірно, йому доведеться відповідати на питання про дотримання прав людини в королівстві.
Смертельний вирок вважається законним в 58 країнах світу. Перше місце за кількістю страт займають Іран і Саудівська Аравія. Всього у 2017 році було страчено 993 людини, що на 4% менше, ніж роком раніше, і на 39% менше, ніж у 2015 році. Єдиною європейською країною, де діє смертна кара є Білорусь. Протягом 2017 року суд цієї країни виніс 5 смертних вироків.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Декілька років у Туреччині ведуться розмови про введення смертної кари. Однак в ЄС відразу заявили, що Туреччина не зможе в такому випадку розраховувати на вступ до Європейського Союзу.
10 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби зі смертною карою. Його заснували в 2003 році за ініціативою Всесвітньої коаліції щодо заборони смертної кари, в яку входять понад 150 правозахисних організацій, адвокатських об'єднань, профспілки, місцеві та регіональні органи влади, які об'єдналися, аби позбавити світ від смертної кари.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, де найчастіше вдаються до смертної кари.