У суботу, 10 березня, в польському селищі Сагринь Люблінського воєводства викликати правоохоронців за вітання "Слава Україні! Героям слава!".

Це сталося під час того, коли українська делегація приїхала з візитом, аби вшанувати убитих польською Армією Крайовою в 1944 році українців. До неї входили український дипломат в Польщі Андрій Дещиця, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, представники місцевої влади у Львівській та Волинській областях, передає видання Zaxid.net.



Інцидент розгорівся після того, як глава Волинської обласної ради Олександр Пирожик після того, як завершив свій виступ, сказав традиційне українське вітання "Слава Україні. Героям Слава". Місцеві ЗМІ миттєво охрестили це "бандерівським привітанням".

У свою чергу один з поляків, які були присутні на заході, сприйняв вітання як героїзацію Степана Бандери, що згідно з прийнятими нещодавно змінами до закону про Інститут національної пам'яті, заборонено. Чоловік викликав на кладовище правоохоронців. Він також заявив, що в Україні є свої герої - це Степан Бандера і УПА, а в Польщі - свої. Поліцейські переписали паспортні дані Пирожика і поїхали. Тепер місцева прокуратура встановить, чи було порушено недавно прийнятий скандальний закон, який отримав широкий резонанс у всьому світі.

Популярні новини зараз

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Прогноз магнітних бурь на травень: коли чекати "ударів по голові"

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще


Разом з тим польські журналісти повідомили про схожий інцидент, який стався під час поминальних заходів в Сагрині. Один з присутніх витягнув червоно-чорного прапора, але тут же швидко його сховав. Однак журналісти встигли це помітити.



У березні традиційно відзначають 74 річницю акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів в Грубешівському і Томашівського повітах Польщі. У селі Сагринь і його околицях 10 березня 1944 загинуло 606 осіб, в тому числі 227 жінок і 151 дитина.

Що сталося у Польщі:


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що з України видворили неадекватного поляка, заборонивши в'їзд на територію терміном на три роки. Чоловік вирішив влаштувати своєрідну акцію: він взяв українську символіку і привселюдно спалив її.