Президент Росії Володимир Путін постійно робить одну і ту ж помилку: він вважає, що світова політика працює так само, як внутрішня політична система Росії.
Про це у своїй статті для ZN.ua пише радник президента України Володимир Горбулін.
За його словами, незважаючи на те, що Путін спробував уявити зустріч в Гельсінкі з президентом США Дональдом Трампом як перемогу, своєї справжньої мети він не досяг.
"Непрямі ознаки говорять про те, що справжня макромета Путіна — перетворити цей саміт в якийсь варіант "Гельсінкі-2", тобто закріпити між двома країнами нову концепцію світобудови, — не просто не була досягнута, вона навіть толком не піднімалася. Цієї трагедії так і не сталося", – зазначає Горбулін.
Популярні новини заразПоказати щеШтрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Це відбулося в основному через те, що Путін не розуміє, як працює світова політика.
"Російський президент все ще мислить категоріями міжособистісних домовленостей... І цю помилку неправдивої екстраполяції він робить регулярно протягом усього свого правління. Бажання поставити на "потрібну людину" підводить його з такою ж регулярністю, як і недооцінка супротивників: ставка на попереднього українського президента, ставка на лідерів європейських радикалів, ставка на Трампа — вся ця концепція роботи з "агентами", прищеплена йому в КДБ, не залишає його", – говорить експерт.
Горбулін вважає, що зустріч Путіна з Трампом була останньою спробою Кремля знайти вихід з ситуації у відносинах із Заходом.
"Саміт в Гельсінкі варто розглядати не як фінал довгострокової операції по "вставанням з колін" (в результаті чого Росія і США нібито перейшли до двостороннього геополітичного формату відносин), а скоріше як останню спробу Путіна врятувати ситуацію — використовуючи прямий контакт з Трампом, знайти вихід з глухого кута, в який впирається Росія все сильніше (в частині американо-російських відносин)", – резюмує він.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Росія в 2014 році відмовилася від "визволення" Південно-Сходу України і цим самим зробила величезну стратегічну помилку".