У Північній Кореї знищили полігон Іхара, який використовувався для випробування балістичних ракет.

Такий висновок зробили американські фахівці після того, як отримали знімки з супутників, передають ЗМІ. Так, за їхньою інформацією, роботи з демонтажу стартували на початку минулого місяця і закінчилися до 19 травня.

При цьому фахівці відзначають, що поки невідомо, який мотив у цього вчинку: об'єкт знищили бо КНДР вирішила призупинити ракетну програму, або Пхеньян хоче відкрити на місці знесеного нові полігони.

За даними ЗМІ, полігон Іхара був єдиним відомим місцем, де проходили випробування ракети Pukguksong-2 і її подальших модифікацій.

Раніше глава Південної Кореї Мун Чже Ін і лідер КНДР Кім Чен Ин вирішили почати процес денуклеаризації на Корейському півострові.

Популярні новини зараз

Ухилянтам готують потужний удар: які покарання задіють

Перевірять тисячі українців: податкова посилює стеження за рахунками

Пенсіонерам за 60 у війську знайдуть свій фронт: куди направлять старих мобілізованих

По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році

Показати ще

"Південь і Північ підтвердили, що їх спільною метою є проведення повної денуклеаризації на Корейському півострові. Південь і Північ домовилися активно діяти для співпраці з міжнародним співтовариством у питанні денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться в декларації, складеної за підсумками переговорів.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вперше за 65 років північнокорейський лідер ступив на землю південного сусіда. Кім Чен Ин перетнув демаркаційну лінію, щоб на саміті країни, ворогуючі протягом довгих років, спробували помиритися. І можливо саме сьогодні вдасться дійсно умовити Пхеньян відмовитися від ідеї випробування ядерної зброї.

Ми також писали про те, що Кореї вирішили припинити перемир'я. Військові двох країн домовилися підтримувати постійний контакт, в тому числі на рівні глав Міністерств оборони. Також планується створити пункт оперативного зв'язку в Кесоні. Згідно з декларацією, країни домовилися вирішувати і гуманітарні проблеми, включаючи проблему возз'єднання корейських сімей.