Боснійські серби хочуть поставити пам'ятник російському дипломату Віталію Чуркіну в міському парку в Сребрениці.

Як пишуть європейські ЗМІ, таким чином серби хочуть висловити подяку Чуркіну за його блокування резолюції Ради Безпеки ООН про Сребрениці два роки тому. Тоді Велика Британія запропонувала визнати різанину в Сребрениці геноцидом.

"Відкриття пам'ятника Віталію Чуркіну в Сребрениці - це як ткнути пальцем в очі тим, хто залишився в живих, а також жертвам геноциду, знаючи, яку роль він зіграв", - сказав муніципальний радник Зульфо Салихович. За його словами, такий пам'ятник внесе розбрат в місто.

Мер міста Сребрениця Младен Груджічь також сумнівається, що пам'ятник буде встановлений. Нагадаємо, в 1995 році місто зайняли озброєні загони боснійських сербів. Війська сербського генерала Ратко Младича влаштували в місті розправу над мусульманським населенням.

В результаті були викрадені і вбиті близько 8000 чоловік, в основному чоловіків і юнаків.

Популярні новини зараз

Нові правила для ВПО: що зміниться з 1 липня 2025 року і хто залишиться без грошей

Доведеться затягнути паски та продати останню сорочку: готуються нові тарифи на опалення

Пенсіонери будуть отримувати майже на тисячу більше: кого підтримає держава

В Україні можуть ліквідувати ТЦК: мобілізацію хочуть реформувати, ухилянтів залишать у спокої?

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що скандально відомий російський дизайнер Артемій Лебедєв вирішив "приєднати" Україну до РФ.