На фондовому ринку валют курс євро поставив черговий рекорд. Причому так стрімко, що схожого обвалу не було вже давно. Особливо це відчули на собі росіяни, які після санкцій вже не вперше помічають економічний тиск. Євро сьогодні подолав позначку 74 рублі, кілька годин тому коштував в районі 71, злетівши до значення 74,12 рубля.
Сталося це на тлі обвалу на московських біржах та цінних паперів провідних російських компаній.
Крім того, антиросійські санкції спровокували ажіотаж на ринку, індекс РТС опустився нижче 1,2 тисяч пунктів вперше з 12 лютого. Індекс Мосбіржі виявився нижчим за позначку 2,2 тисяч пунктів.
Заблокувати і акаунти Кадирова у соціальних мережах. У Facebook пояснили це "кремлівським списком".
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв дав доручення уряду "надати допомогу компаніям, які потрапили під дію санкцій". Пообіцяв навіть низку дзеркальних заходів, але поки про них не йдеться.
Акції ВТБ і Сбербанку на Московській біржі падають зараз приблизно в інтервалі 8-12% під тиском нових санкцій США, про що свідчать дані торгів, спостерігається падіння котирувань акцій цілої низки компаній і банків, в тому числі не порушених останнім посиленням режиму санкції США. Малоліквідні акції банку "Відродження" також посилено знижуються (префи - на 12,83%, звичайні на 9,09%).
"Падіння російського ринку в понеділок - це емоційна реакція на чергові заходи США проти низки російських фізичних і юридичних осіб. Фінансовий сектор завжди був чутливим до подібного роду подій, тим більше що в списки потрапив глава" ВТБ "Андрій Костін", - пояснив аналітик Андрій Кочетков.
Тепер можна впевнено говорити про виведення коштів іноземних інвесторів, а також про випадки маржін-колл - вимог брокера про внесення клієнтом додаткового забезпечення.
Пізніше впали акції "Мечела": металургійний комбінат, підприємства "Мечел-кокс" (Челябінськ) і "Уральська кузня" (Чебаркуль) обвалилися на 32%.
Найсильніший удар випробував на собі і російський олігарх Олег Дерипаска. Акції Rusal і En + за підсумками торгів 6 квітня втратили $ 2,85 млрд капіталізації, впали на 50% після повідомлення про можливість дефолту.
Припускають, що різке погіршення економічного становища найбільших компаній РФ може спричинити за собою неприємні соціально-економічні наслідки. Тисячі людей вже завтра ризикують залишитися без роботи після закриття масштабних підприємств.
Дивіться: падіння ринку акцій, експертна думка