Під час саміту "Східного партнерства" європейські представники змінили свою позицію щодо України в одному із важливих пунктів підсумкової декларації.

За даними "Радіо свобода", у дипломатичних колах взяли до уваги дані про п'ятеро загиблих військових на Донбасі, а також небажання піднімати питання конфліктів в 5 державах-партнерах.

"Учасники саміту закликають до відновлення зусиль, спрямованих на сприяння мирному врегулюванню невирішених конфліктів в регіоні на основі принципів і норм міжнародного права. Рішення конфліктів, зміцнення довіри і добросусідських відносин мають важливе значення для економічного і соціального розвитку та співробітництва. Учасники зустрічі на вищому рівні вітають зусилля і посилену роль ЄС у врегулюванні конфліктів і зміцнення довіри в рамках або на підтримку існуючих узгоджених форматів і процедур, зокрема, при наявності належного присутності на місцях ", - йдеться в документі.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Наближені до європейських партнерів особи стверджують, що учасники саміту по-іншому поглянули на гібридну загрозу та втручання Росії. Зокрема, мова йшла не тільки про схід України, а й внутрішні справи Іспанії, Великобританії, Франції, Нідерландів і Німеччини.

У підсумку всі дипломати схвалили набуття чинності угоди про асоціацію асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною, але за умови прискорення політичної та економічної стабільності на території цих держав. Передбачається також і фінансова підтримка іноземців, але знову ж таки – лише після запровадження всіх необхідних реформ.

Дивіться: на саміті Східного Партнерства повинні ухвалити декларацію про європейські наміри України

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Литви порадила, як Україні увійти до ЄС.