Допрацьована Мінекономіки "Стратегія просторового розвитку" пропонує розділити Росію на 14 макрорегіонів — за аналогією з уже усталеним виділенням Далекого Сходу і Північного Кавказу.

Пропозиція надійшла від місцевого Мінекономрозвитку, пише "Коммерсантъ".

Так в Росії із-за погіршення економічних показників було розроблено проект щодо поділу країни на 14 частин - макрорегіонів.

Документ внесуть в уряд у вересні, стратегія повинна бути затверджена в листопаді.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Показати ще

В цілому, ці частини нібито будуть схожі на федеральні округи, але з великим дробленням. Наприклад, Сибірський федеральний округ може бути розділений на Південно-Сибірський, Єнісейського і Байкальський макрорегіони, а Центральний округ — на Центральний і Центрально-Чорноземний макрорегіони. Крім того, планується виділити Північний, Північно-Західний, Південний, Волго-Камський, Волго-Уральський, Уральський, Західно-Сибірський регіони.

Сибірський округ же розділений відразу на три макрорегіону — Південно-Сибірський, Єнісейського і Байкальський.

Як очікують в Мінекономрозвитку Росії, в разі такого поділу експортні перевезення товарів усіма видами транспорту, крім трубопровідного, зростуть майже на 30% до 2025 р. Таким чином, РФ намагається боротися з наслідками санкцій, введених за агресії в Україні.

Передбачається "призначити" 35-40 центрів економічного зростання, які в 2035 році повинні будуть забезпечувати до 65% економічного зростання Росії.

Близько 85% приросту повинні забезпечуватися перевезенням несировинних товарів, насамперед продовольства, хімічної продукції, деревини та машинобудівної продукції. У підсумку частка несировинних товарів у загальному обсязі експортних перевезень повинна зрости з 39% до 50% до 2025 року.

Досі було прийнято виділяти два макрорегіону — це Далекий Схід і Північний Кавказ.

Нагадаємо, до "палацового перевороту" ситуацію в путінській РФ могли б довести дії Америки і Європи. Про це повідомив російський фінансист і блогер Слава Рабінович. Фінансист висловив думку про те, як варто надходити Захід, щоб санкції проти РФ були дієвими.

Як повідомляв портал "Знай.uа", дві нові країни готові жорстоко мстити Путіну.

Також "Знай.uа" писав, у Швейцарії найбільший банк Credit Suisse заморозив близько 5 млрд швейцарських франків ($ 5 млрд). Гроші знаходились на рахунках, які так чи інакше стосувалися РФ. На такий крок керівництво пішло, щоб не потрапити під світові санкції.