Вчений-психолог Олександр Коган, який створив додаток, через який були вкрадені дані мільйонів користувачів Facebook, консультував групу вчених Санкт-Петербурзького державного університету (СПбДУ).

Про це повідомляє ТСН.

ЗМІ з посиланням на викладача кафедри психології університету Яніну Льодову зазначили, що Коган працював з російськими фахівцями над дослідженням "токсичних" сторін особистості: наскільки психопатія, нарцисизм і макіавеллізм - особистісні риси, які в психології об'єднані в так звану "темну тріаду" - пов'язані з образливою поведінкою в Інтернеті.

"Ми хотіли виявити інтернет-тролів, щоб хоч якимось чином покращити життя людей, які страждають від троллінгу", - сказала Льодова.

Льодова розповіла, що Коган консультував вчених з Санкт-Петербурга в роботі над проектом, який фінансувався за рахунок університетського гранту, в період з 2015 по 2017 роки. Час від часу він приїжджав в університет, але переважно спілкувався з науковцями з-за кордону.

Група розробила додаток для Facebook, використовуючи опитування, що складається з 61 питання, для російськомовних користувачів, метою якого було встановити, якою мірою їм притаманні риси "темної тріади".

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Додаток збирав відповіді, а також дані респондентів після отримання їхньої згоди. Всього було опитано 10 тисяч респондентів. Окремо дослідники аналізували тексти постів користувачів соцмережі. За словами Льодової, зібрані дані не передавалися нікому, крім п'яти членів дослідницької групи. Ними також не ділилися з Коганом.

Також Льодова стверджує, що дослідницька група СПбДУ не має нічого спільного з Агентством інтернет-досліджень, штаб-квартира якого знаходиться в Санкт-Петербурзі. Це агентство фігурує у звинуваченні прокуратури США 13 російським громадянам і трьом організаціям в змові проти США з метою втручання в президентські вибори-2016.

Водночас повідомляється, що Коган не відповів на прохання прокоментувати його роботу в Санкт-Петербурзі, але в інтерв'ю Бі-бі-сі в середу він сказав, що і Facebook, і Cambridge Analytica зробили його "козлом відпущення". Будь-яких зв'язків Cambridge Analytica з університетом не виявлено.

Варто відзначити, що Марк Цукерберг підкреслив, що головні кроки для того, щоб не відбувалося великих витоків, були зроблені компанією кілька років тому. Раніше в Канаді почалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica.

Європарламент вимагає у Цукерберга пояснень про витік особистих даних.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що світові скандали навколо Facebook і Telegram досягли свого піку.