Німеччина готується відновити виробництво танків типу Leopard 2 у модифікації А7V заради стримування російської агресії у будь-якій частині світу.
Не дарма на батьківщині його прозвали "монстром" – танк брав участь у Першій світовій війні, ставши першим серійним в історії країни.
Улюблений танк Гітлера
За даними німецьких ЗМІ, така техніка "добре себе проявила", дозволивши Адольфу "зробити завоювання у перші роки агресії". На відміну від ранніх моделей, сучасні танки повністю комп'ютеризовані.
"Леопард 2" А7 - важить 60 тонн, розвиває швидкість до 70 км/год і є "рухомим комп'ютером". Електронний балістичний обчислювач розраховує траєкторію польоту 120-міліметрового снаряда, а командир екіпажу працює джойстиком. У його розпорядженні перископ з панорамним оглядом, який можна перемкнути на тепловізійний режим і режим нічного бачення.
Німецький "Леопард" – танк з темним минулим
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
У розпорядженні бундесверу – близько 20 таких високотехнологічних машин. Час від часу на них проводяться навчання зі стрільби у присутності механіка-водія, навідника гармати та командира екіпажу.
Вперше німці застосували танки приблизно сто років тому, у Франції в роки Першої світової війни. 21 березня 1918 року броньовані "чудовиська" моделі А7V з'явилися на фронті поблизу міста Сен-Квентін. Перед ними стояло завдання придушити кулемети противника і пробити проломи в позиціях його піхоти.
"Леопард" 2 А7: технічні можливості
А7V важили 32 тонни і виглядали, як перевернуті корпуси кораблів. Всередині, щільно притулившись один в одного, сиділи 20 солдатів, в тому числі 12 кулеметників і навіть один інструктор поштових голубів, які були тоді засобами зв'язку. Освітлення всередині відсутнє, спека доходила до 60 градусів.
Після падіння "залізної завіси" кількість танків в бундесвері скоротили до абсолютного мінімуму, вважаючи їх реліктом холодної війни. Але зараз вони знову віднайшли своє колишнє значення. З початком конфлікту на Україні і російської анексії Криму, перш за все, прибалтійські країни - члени ЄС Естонія, Латвія і Литва стали побоюватися за свою безпеку, відчуваючи загрозу з боку величезного східного сусіда.
Країни НАТО посилено озброюються, оборона кожної окремої країни і Альянсу в цілому знаходиться в центрі політики в області безпеки, як це було за часів холодної війни. Німецькі танки зараз стоять в Прибалтиці для стримування Росії.
Дивіться: "Леопард" (2А7 MBT Revolution 2017)