Один з місцевих жителів китайської провінції Юнань встиг зафіксувати на відео падіння метеорита. На кадрах видно, як яскраве космічне тіло пролітає над містом Джингхонг, розташованому на південному заході КНР.
Падіння вогняної кулі відбулося 1 червня, однак залишається не відомим, зумів болід досягти Землі або повністю згорів. Вчені займаються пошуками залишків в районі можливого падіння небесного тіла.
Incredible moment: A meteorite was captured in the city of Jinghong, southwest China's #Yunnan Province on Friday and lit up the night sky. pic.twitter.com/fuM14KpuQ0
— People's Daily,China (@PDChina) 2 июня 2018 г.
Варто відзначити, що це вже не перший подібний відеоролик. Приміром, у жовтні минулого року жителі все тієї ж китайській південно-західної провінції Юнань також стали свідками рідкісного астрономічного явища - падіння великого метеорита. Тоді небо над округом Шангрі-Ла освітилося яскравим світлом, який посилювався, а потім перетворився в сліпучий спалах і погас.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Нагадаємо, вчені вважали, що блукаюча карликова зірка під кодовою назвою Gliese 710 повинна зіткнутися з Сонячною системою лише за 1,3 мільйона років. Нові дослідження показали, що дане зіткнення станеться набагато раніше, ніж припускали фахівці.
За оцінками астрономів, Gliese 710 зможе досягти меж Сонячної системи вже через 29 мільйонів років, що на 70 тисяч років раніше встановленого раніше строку.
Вчені пояснили, що в більшості випадків зірки утримуються на своєму місці завдяки гравітаційним ланцюгах, однак, Gliese 710 такими не має, тому її швидкість становить понад 51 кілометра в годину. До зірок-втікачів ця швидкість не дотягує, але за мірками звичайних небесних світил ця блукаюча зірка все одно вважається дуже швидкою. Фахівці попередили про швидке зіткненні блукаючої зірки з Сонячною системою, в якій знаходиться Земля, що може принести деяку шкоду планет, що знаходяться в її межах. Зауважимо, експерти розрахували, що поява Gliese 710 в Сонячній системі може привести до масштабного метеоритному дощу.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з'ясували, що до різкого потепління клімату на 100 тисяч років наприкінці крейдового періоду призвело падіння гігантського астероїда на Землю.
Експерти стверджують, що розмір астероїда, що впав перевищив 14 км. Саме такий потужний поштовх і підвищив температуру на планеті на 5 градусів Цельсія і вона перевищувала норму більш 100 тисяч років.
"Ми намагалися знайти відповідь на питання про те, скільки часу тривало потепління. У рамках дослідження ми вивчали скам'янілі рештки риб і геологічні відкладення на північно-заході Тунісу", - пояснюють учені.
Геологи відзначають, що в цьому регіоні надзвичайно багато скам'янілостей, які відносяться до періоду падіння на Землю того самого метеорита. Астероїд після себе залишив кратер Чиксулуб діаметром близько 180 км близько півострова Юкатан.