Поблизу Владивостока сів на мілину великий десантний корабель "Ослябе" Тихоокеанського флоту Росії.

Про це повідомили у відділі інформаційного забезпечення прес-служби ВВО. НП сталася 5 липня, передають російські ЗМІ.

"П'ятого липня при відпрацюванні маневру по підходу до берегової лінії "Ослябе" допустив дотик грунту кормовою частиною корпусу в бухті Кетова під Владивостоком", - сказав він.

У ВВО запевнили, що корабель пошкоджень не має і найближчим часом він повернеться до пункту базування.

Популярні новини зараз

Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що у акваторію Азовського моря Російська Федерація перекинула близько 40 бойових катерів. Ці дані підтвердив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

"На сьогоднішній день за даними військової розвідки, близько бевих 40 катерів застосовує РФ в акваторії Азовського моря. Вони зайшли. Їх раніше в такій кількості не було. Це і катери ФСБ, і військові катери", - заявив він.

Скібіцький підкреслив, що з Каспію в Азовське море направили також два малих ракетних кораблі.

Флот Росії та протистояння з НАТО

Чорноморський флот залишається основним військовим інструментом Росії на південних кордонах НАТО. Про це йдеться в дослідженні Coalition for Defense – неурядової неприбуткової організації, що досліджує безпеку та оборону Європи.

Чорноморський флот залишається основною загрозою в регіоні, стверджують дослідники. Він заслуговує на підвищену увагу через можливі загрози з боку Росії для країн НАТО на півдні Європи, а також через загрозу партнерським країнам - Україні та Грузії. Після розпаду Радянського Союзу, флот РФ постраждав від нестачі фінансування та спаду в суднобудівній галузі.

Однак тепер, незважаючи на складну економічну ситуацію, Росія багато ресурсів витрачає на покращення якості ВМС, переобладнання флоту новим устаткуванням та зброєю. Згідно з урядовою стратегією, Росія планує спрямувати 18 нових бойових суден Чорноморському флоту до 2020 року. Фінансування також надходить на бази ВМС в Севастополі та Новоросійську для підвищення їх операційної спроможності.

Під час анексії та окупації Криму на початку 2014 року, роль Чорноморського флоту полягала в нейтралізації потужностей ВМС України на півострові, щоб українські судна не могли полишити Севастополь і вийти до контрольованих Україною портів Одеси, Маріуполя, Очакова, Чорноморського та Феодосії.