В Ірані у провінції Керманшах, яка знаходиться на заході країни, щонайменше 128 людей постраждали через потужний землетрус. Про це повідомив губернатор провінції, передають ЗМІ.

Магнітуда землетрусу склала 5,9 балів. Епіцентр підземних поштовхів знаходився в 76 км на захід від іранського міста Керманшах і в 211 км на північний схід від Багдада. Осередок стихії залягав на глибині 10 км.

Нагадаємо, раніше на півдні Ірану сталися два землетруси магнітудою 4,6 і 5,4.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що мексиканські археологи, вивчаючи пошкоджену землетрусом ацтекську піраміду, несподівано виявили в ній стародавній храм. Дослідники навіть не підозрювали про те, що він існує.

Популярні новини зараз

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Про це повідомляє прес-служба Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH).

Вчені оглядали піраміду Теопанзолко в штаті Морелос, щоб зрозуміти, якої шкоди завдало їй вересневе землетрус (7,1 бал). В ході робіт радар виявив під одним із храмів ще один, розміром 6 на 4 метри.

Сама піраміда, на думку археологів, була побудована в період між 1200 і 1521 роками (початок іспанського завоювання). Храм, ймовірно, звели між 1150 і 1200 роками. За припущенням експертів, храм був побудований на честь бога Тлалоку.

Всередині храму знайшли курильницю і уламки керамічних виробів.

Фахівці не здивовані, адже храми будувати один над іншому було нормально для доіспанської ери. Можливо, з правої сторони піраміди розташовувався храм на честь бога сонця і війни Уїцилопочтлі.

Археологи відзначили, що сама піраміда сильно постраждала від землетрусу.

Нагадаємо, стихійне лихо сталося у вересні 2017 року. Воно завдало шкоди багатьом історичним пам'яткам, в тому числі церквам епохи колоніалізму. Жертвами землетрусу стали кілька сотень людей.

Нагадуємо також про те, що на розкопках в Пачакамаке (Перу), група археологів з Брюссельського вільного університету виявила аномальну мумію, яка була згорнута в полотняний згорток, але все одно збереглася.

Про це написали в прес-релізі на сайті університету.

Храм Пачакамак, на території якого була виявлена дивна мумія, вважається важливим археологічним пам'ятником Перу. Комплекс складається з піраміди, кладовища, святилища — все це в цілому називається храмом. На цьому місці проводилися жертвопринесення і різні обряди. Поступово храм перетворився на адміністративний центр.