Керівник компанії "Инвестори", яка займається інвестиціями у комерційну нерухомість, російський підприємець Олександр Віхарєв, подав в Арбітражний суд міста Москви позов з вимогою стягнути з Роскомнагляду п'ять мільйонів рублів через збитки, які він поніс у результаті наслідків блокування месенджера Telegram. Про це повідомили представники Віхарева.

Після блокувань сторонніх ресурсів Віхарєву надходили скарги від клієнтів "у зв'язку з неможливістю реєстрації на платформі компанії". Як стверджує підприємець, сервери компанії на іноземному домені виявилися недоступні через віялове блокування.

"Обмеження порушили пропускну здатність самої організації, і велика кількість інвесторів, що використовують платформу позивача, не змогли здійснити операції в своїх особистих кабінетах", — сказано в заяві. Відповідачем у позові також зазначено Міністерство фінансів РФ.

Сума в п'ять мільйонів рублів "більшою мірою базується на репутаційних ризиках, які несе компанія", пояснив представник бізнесмена. "Будь-яка скарга користувача, так само як і відсутність можливості отримати заявлений сервіс, завдає шкоди ринкового позиціонування", — додав він.

Нагадаємо, доступ до месенджеру Telegram був заборонений російським судом 14 квітня. Відповідне рішення було прийнято за позовом Роскомнагляду, після того як власники месенджера відмовилися виконати вимогу "закону Яровий" і передати ФСБ ключі для розшифровки листувань користувачів. Весь тиждень після блокування месенджера користувачі скаржилися на нестабільність роботи багатьох інтернет-ресурсів.

Популярні новини зараз

Тепер без цього документу з дому ні ногою: чоловікам нагадали про штраф від 17 до 25 тисяч гривень

Сім'ї возз'єднаються, будемо їздити – куди хочемо: астролог назвав дату кінця воєнного стану

Пенсія збільшиться на 50%: українцям розповіли про лазівку у виплатах

Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.uа", аналітики стверджують, що втрати бізнесу від блокування Telegram можуть скласти 2 млрд доларів: російські компанії до кінця 2018 року можуть втратити 1 млрд доларів. Ще стільки ж втратять Amazon і Google.

Більше 400 російських компаній скаржаться на збої в роботі бізнес-додатків, платежів, взаємодії з банками, обслуговування клієнтів і т. д.

Роскомнагляд вніс у чорний список близько 18 млн IP-адрес. Потенційні фінансові втрати російського бізнесу в разі продовження блокування в найближчі місяці можуть скласти 1 млрд доларів.