28 липня під час офіційного засідання Російська Рада Федерації одобрила законопроект про встановлення 19 квітня як пам'ятної дати - "Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії (1783 рік)".

Як передає Інтерфакс, таке рішення було обумовлено тим, що: "У її назві (нової" пам'ятної дати "- ред.) Відображені справжні геополітичні події, що спонукали 19 (8) квітня 1783 року Велику імператрицю Катерину II підписати Найвищий Маніфест про прийняття Кримського півострова , острова Таман і всієї Кубанської сторони під державу Російську ".

Автори закону повідомляють, що: "Кримський референдум 16 березня 2014 року став логічним продовженням історії російського Криму, початок якої було покладено маніфестом Катерини II. Так само не враховувалося, що Севастополь з 1948 року був містом республіканського підпорядкування і не міг бути переданий до складу УРСР разом з Кримською областю, таким чином, місто Севастополь залишалося під юрисдикцією Української РСР ".

Крім того, документ вказує на "незаконність передачі Криму зі складу РРФСР до складу УРСР в 1954 році", що "суперечило конституції РРФСР і конституції СРСР".

Популярні новини зараз

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Наостанок, спікерка Ради Федерації Валентина Матвієнко під час голосування за прийняття законопроекту додала: "Крим наш".

Нагадаємо, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель перед зустріччю з президентом України Петром Порошенком обговорила ситуацію в Україні в телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним.

Як повідомляв Знай.ua, декларацію Сполучених Штатів про невизнання анексії Кримського півострова підтримала ще одна країна. Міністерство закордонних справ Норвегії підкреслило, як важливо поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

Також Знай.ua писав про те, що пацифіст Макаревич закликав Росію "купити" Крим.