Посудину з фрагментом людської кістки, що імовірно належить канонізованому Папі Римському Клименту I, була знайдена на сміттєсортувальній станції в Лондоні. Про це повідомляє Тһе Guardian.
Мощі зберігалися під склом в коробочці з гравіруванням "Oss. S Clementis» (лат. Кость Святого Климента). Компанія з вивезення сміття шукає власника знахідки, а фахівці з'ясовують її цінність - такі реліквії були популярні в XVI столітті, їх часто підробляли, видаючи звичайні людські останки за святі.
Видання зазначає, що жителі італійського монастиря Сан-Клементе-а-Казаурія впевнені - до цих пір велика частина останків Папи Римського зберігається у них у великій чаші з мармуру. Інша частина його останків зберігається у побудованій на місці його будинку базиліці Святого Климента у Римі, а також в Інкерманському Свято-Климентівському монастирі.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Климент I однаково шанується православною і католицькою церквами. Він був четвертим Папою Римським і помер у 97, 99 або 101 році. Згідно з легендою, він загинув мученицькою смертю за те, що навертав язичників в християнство в Херсонесі – за наказом імператора Траяна понтифіка прив'язали до якоря і втопили в морі.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", депутати зажадали від Папи Римського пояснити за гріхи. Канадский парламент більшістю голосів підтримав звернення до Папи Римського з закликом приїхати в Канаду і особисто вибачитися за погане ставлення Церкви до корінних народів у минулому столітті. За це рішення проголосували 269 депутатів при мінімально необхідних 169, проти виступили лише 10 законодавців.
Звернення також закликає Святий престол поважати моральні зобов'язання "Угоди про індіанські школи-інтернати від 2006 року. Цією угодою церква пообіцяла зібрати 25 млн доларів на допомогу учням цих навчальних закладів, проте досі не виконала цього. Також депутати закликали Ватикан оприлюднити всі наявні документи про діяльність індійських шкіл-інтернатів в Канаді.
Раніше, в березні, Папа Франциск офіційно відмовився просити прощення за колишні помилки Церкви щодо корінних народів Канади.