Як повідомляють росЗМІ, в Кремлі вважають незаконними нові санкції США проти Росії, які Вашингтон введе 22 серпня через отруєння нервовопаралітичною речовиною "Новачок" колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері на початку березня, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він в черговий раз відзначив, що "Росія не причетна до отруєння".
Пєсков дав свій коментар росЗМІ: "Ми вважаємо категорично неприйнятною ув'язку нових рестрикцій, які ми як і раніше вважаємо незаконними, зі справою Солсбері. Ми ще раз рішуче відкидаємо будь-які звинувачення в контексті можливої причетності російської держави до того, що сталося в Солсбері. Про це не може йти й мови".
Варто нагадати, що державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів в британському місті Солсбері. У ньому США поставили ультиматум Росії і можуть призупинити дипломатичні відносини.
До слова, американські сенатори всерйоз взялися за зв'язки президента США Дональда Трампа з Росією. На початку серпня група республіканців на чолі з Ліндсі Гремом подала в Сенат "пекельний" законопроект, що передбачає санкції проти РФ. Що придумали американці і чи виживе економіка Росії? Про це пише Обозреватель.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Автори постаралися максимально схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Серед основних вимог до глави Білого дому - закликати РФ повернути Крим під контроль України і відмовитися від підтримки насильства на Донбасі з боку бойовиків.
Для цього пропонується створити "санкційний координаційний офіс" для роботи з Євросоюзом для посилення санкцій проти РФ, а також "об'єднаний Національний центр для відповіді на гібридні загрози". Його основне завдання - системна боротьба зі спробами впливу Росії.
В економічній частині законопроекту зазначено вимогу заборони на операції в США семи російським банкам. Це великі структури: ВТБ, ВЕБ, "Промсвязьбанк", "Сбербанк", "Банк Москви". На практиці це означає проблеми з доларовими операціями для російських ділових кіл.
Окрему увагу в законопроекті відведено питанням кібербезпеки США. Мова йде про створення в Держдепартаменті офісу з питань кіберпростору і цифрової економіки. Також автори пропонують ввести санкції проти росіян, які були задіяні в кібератаках.
Прийняття такого законопроекту може серйозно відбитися на російській економіці. За словами експерта Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, санкції в першу чергу вдарять по багатим росіянам, які і впливають на держполітику.
Нагадаємо, група сенаторів США від Республіканської та Демократичної партій в четвер, 2 серпня, представила пакет нових санкцій проти Росії.
Як повідомляв Знай.ua, спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати не підтримують ідею проведення будь-яких референдумів на окупованому Донбасі, оскільки вони не матимуть легітимності.
Також Знай.ua писав про те, що Росія буде зосереджувати свої війська не тільки біля кордону з Донбасом, а й на всіх інших напрямках України.