Український МЗС попросив відоме німецьке видання Deutsche Welle виправити редакційний матеріал, в якому російська агресія на Донбасі названа "громадянською війною".
Відомо, що цей матеріал "Ukraine and Russia interests 'far apart' as peace talks resume in Berlin" німецьке видання опублікувало 11 червня, напередодні зустрічі в Берліні глав МЗС країн "нормандського формату". Про це пишуть українські ЗМІ.
"Неприйнятно бачити, як пише DW про "громадянську війну" в Україні, коли насправді це триваюча агресія Росії проти України", – написала в Twitter речник МЗС України Мар'яна Беца, звертаючись до редакції агентства.
Вона підкреслила, що "робота ЗМІ повинна ґрунтуватися на фактах".
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
"Ми чекаємо роз'яснень та виправлень у статті згідно з міжнародним законодавством", – додала дипломат.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в понеділок, 11 червня, в Берліні зустрілися глави МЗС країн нормандської четвірки: України, Росії, Франції та Німеччини. Політики підняли теми розгортання миротворчої місії ООН на сході України і вперше заговорили про звільнення політв'язнів. Про це глава українського відомства Павло Клімкін заявив під час підсумкового брифінгу.
Міністр назвав першою "доброю новиною" те, що він і його колеги знову зібралися після тривалої паузи і провели "реальну дискусію з можливістю обговорити низку питань".
Друга "хороша новина", за словами Клімкіна, полягає в тому, що на зустрічі було "реальне обговорення питань звільнення політв'язнів і заручників, і формату миротворчої місії, які до цього не обговорювалися в нормандському форматі.
Глава МЗС зазначив, що міністри нормандської четвірки домовилися продовжувати спільну роботу.
Як повідомляв портал "Знай.uа" в рамках заходів, які були приурочені до 74-ї річниці депортації кримсько-татарського народу міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу перед членами асоціації культури і допомоги кримським татарам в Анкарі заявив, що Туреччина не визнає і не визнає анексію Криму. Дипломат розкритикував позицію європейських країн і зокрема те, що вони намагаються зняти з міжнародного обговорення питання державної приналежності Кримського півострова.