Уряд Росії переніс на 1 грудня 2019 року терміни держконтракту на виконання робіт, пов'язаних із забезпеченням транспортної безпеки Керченського мосту. Передбачалося, що до 30 квітня 2018 року, відповідні роботи по автодорожній частині мосту завершаться, а до 1 грудня 2019 року - залізничної частини.
Керченський міст добудують, хоч і з затримками. Звичайно ж бюджет перевисять, і, напевно, буде багато косяків. Але в тому, що міст буде працювати, немає ніяких сумнівів.
Про це розповів російський економіст Дмитро Некрасов, пише "Обозреватель".
За словами експерта, будівництво Керченського мосту обходиться російському бюджету дуже дорого.
"Зрозуміло, що в цілому Крим обходиться досить дорого російському бюджету. Але я не впевнений, що якісь конкретні проекти були припинені через його будівництво, хоча загальний масштаб дотацій у Крим для російської економіки обтяжливий", - зазначив він.
Популярні новини заразПоказати ще"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Також він уточнив, що російська економіка дуже страждає від санкцій, що в свою чергу заважає спорудженню Керченського мосту.
"З іншого боку санкції для російської економіки ще більш обтяжливі. Плата за приєднання Криму, вона в першу чергу складається з санкцій, а в другу чергу з того, що витрачається на Крим. Для розуміння суми масштабу 228 млрд руб (стільки коштує спорудження Керченського мосту. – ред.) у бюджеті РФ, не враховуючи бюджету Пенсійного фонду, це 17 трлн руб. тобто 228 млрд – це грубо кажучи, 1,3-1,5% від річного бюджету. Це небагато", - сказав економіст.
За словами Некрасова, будівництво мосту буде сприяти розвитку туризму і гнучкості турпотоку.
"Навіть у ситуації, коли Крим був українським, будівництво такого моста теж призвело б до розвитку туризму та гнучкості турпотоку, наприклад, між Краснодарським краєм і півостровом. Я б взагалі розглядав будівництво Кримського моста позитивно з будь-якої точки зору. Якщо колись вдасться повернути Крим до складу України, економічно міст буде позитивним чинником", - заявив експерт.