Вчені з Альбертського університету, що в Канаді, розшифрували початок загадкового манускрипту Войнича з допомогою штучного інтелекту.Про це повідомляється на сайті CBCNews.
Рукопис Войнича або Манускрипт Войнича — це ілюстрований кодекс, написаний, ймовірно, в першій половині XV століття невідомим автором на невідомій мові з використанням невідомого алфавіту. Книга носить ім'я антиквара Вільфреда Войнича, який придбав її в 1912 році.
Один з дослідників Грег Кондрак розповів, що в першу чергу потрібно було з'ясувати, якою мовою написаний старовинний рукопис. Для цього вчені взяли Загальну декларацію прав людини, яка переведена на 380 мов, і з допомогою складних процедур змогли вивести алгоритм, який розпізнавав мову документа з точністю до 97%.
Фахівці висунули гіпотезу, що манускрипт, написаний на івриті. Однак частина вчених поставилася до цієї заяви з підозрою, так як публікації в рецензованому журналі про результати роботи на даний момент ще немає.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Дослідивши надалі манускрипт вчені прийшли до висновку, що його автор змінив порядок літер у кожному слові, а голосні відкинув зовсім. Таким чином, згідно з висновками комп'ютерного алгоритму, перше розшифроване речення артефакту звучить так:
"Вона дала поради священика, господарю будинку, мені і людям".
В ряді досліджень, проведених канадськими вченими вдалося підтвердити гіпотезу щодо того, що манускрипт Войнича міг служити фармакопеєю, тобто зведенням правил, якими керуються при виготовленні, зберіганні та призначення лікарських препаратів.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" в Південній Кореї "штучний інтелект" буде шукати шахраїв і злочинців, які намагаються заробити на біржі. Уряд Південної Кореї повідомив про введення нової системи вже з квітня 2018 року. Програма повинна знаходити як учасників ринку, так і шахраїв, які поширюють фальшиві новини або удавані угоди.