Всім човнам із біженцями в Середземному морі, які подали сигнал SOS, більше не допомагатимуть – це офіційно заборонив рятувальникам уряд Італії, відомий своєю жорсткою міграційною політикою.

Кілька днів тому отримали шість сигналів SOS від судів, які перевозять мігрантів з Північної Африки до Європи. Однак Рим заявив, що біженці "перебували в територіальних водах Лівії, і переклав відповідальність за них на Тріполі".

На початку цього місяця також заборонили вхід корабля з африканськими біженцями в порт Сицилії. На судні Aquarius, що належало благодійній організації SOS Méditerranée, знаходилися 629 прохачів притулку, серед них 120 неповнолітніх. У підсумку Іспанія відкрила для біженців порт в Валенсії.

Дивіться: як Італія виступає проти біженців?

Італія проти біженців

Суворість місцевих законів стала очевидно одразу після заяв новопризначеного міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні: він погрожував закрити порти для рятувальних суден з біженцями.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Сальвіні закликав Мальту надати доступ в порт Валлетти рятувальному судну Aquarius організації SOS Méditerranée, на борту якого знаходяться 629 мігрантів. В іншому випадку він нібито має намір закрити італійські порти. Влада Мальти відхилила вимогу, заявивши, що не має відношення до рятувальної акції.

"Мальта нікого не впускає, Франція розвертає людей на своєму кордоні, Іспанія захищає свої кордони з використанням зброї. З сьогоднішнього дня і Італія скаже "ні" торгівлі людьми та нелегальній міграції", - написав Сальвіні в Facebook.

Минулого року попередник Сальвіні на посаді глави МВС Італії звернувся до європейських партнерів з подібною вимогою. Однак запит Марко Мінніті був відхилений, оскільки відповідно до права на порт-притулок судна, що зазнали трощі, а також кораблі, на борту яких присутні особи, що зазнали аварії, повинні бути допущені в порт.

Пізніше офіційний представник "Морського дозору" Рубен Нойгебауер зазначив зрослий "рівень тиску" і висловив стурбованість ситуацією, що склалася в Середземному морі. За його словами, в регіоні знаходиться "занадто мало" рятувальних служб. При цьому тільки за 9 і 10 червня в Середземному морі було врятовано більше тисячі мігрантів.

Дивіться: Затонули 400 біженців, що прямували до Італії

Як повідомляв портал "Знай.ua", біженці поставлять хрест на кар'єрі Меркель.