Мито на десятки товарів, вироблених в Сполучених Штатах, збільшилося на 15% в Китаї, діяти нові розцінки почнуть вже з понеділка, 2 квітня.
Про рішення Міністерства фінансів повідомляє китайське інформаційне агентство "Сіньхуа".
Пекін вирішив підвищити митні тарифи на 15 відсотків на 120 товарів, що імпортуються з США, включаючи фрукти і суміжні продукти. На 25% підвищаться мита на вісім американських товарів, включаючи свинину та супутні товари. У заяві китайської влади зазначається, що це контрзаходи у відповідь на введення з боку США митних тарифів на імпорт сталі та алюмінію.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що глава Білого дому Дональд Трамп вирішив ввести мита на технологічні товари, імпортовані з Піднебесної. Вашингтон пішов на цей крок, аби покарати китайські технологічні корпорації за їхню політику, зокрема, змушення американських компаній відмовлятися від своїх технологічних секретів в обмін на право працювати на території країни.
Практично аналогічна ситуація склалася у США і з Японією, чий уряд збирається подавати позов до суду Світової організації торгівлі (СОТ) на Сполучені Штати через рішення ввести 25-відсоткове мито на імпорт сталі і 10-відсоткове - на імпорт алюмінію. Відповідну позицію оголосив в п'ятницю міністр економіки, торгівлі і промисловості країни Хиросиге Секо.
Європейський Союз дав обіцянку збільшити тарифи для продуктів, які надходять зі Сполучених Штатів, в тому числі арахісове масло, апельсиновий сік і бурбон, а Канада, згідно з повідомленням глави Міністерства закордонних справ Христя Фріланда, запровадить заходи в разі, якщо Вашингтон введе ввізні мита на сталь і алюміній.
Дональд Трамп не на жарт розлютив європейських політиків, які вирішили відповісти президенту зустрічними митами, наклавши їх на товари загальною сумою на 3 мільярди доларів.