Дональд Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. Він вводить санкції проти Тегерана і його партнерів.
Пряма трансляція виступу президента США ведеться на каналі Білого дому.
Трамп підкреслив, що США відновлять санкції проти Ірану.
"Сьогодні я оголошую, що США вийдуть з ядерної угоди з Іраном. Мені очевидно, що ми не можемо запобігти виробництво Іраном ядерних бомб за цією неміцному угодою", - заявив глава Білого дому.
"Ця ядерна угода є хибною за своєю суттю. Ми всі знаємо, що станеться, якщо ми нічого не зробимо", - сказав Трамп.
Виступаючи в Білому домі, Трамп назвав угоду "гнилою структурою, яка розкладається ", нездатною запобігти появі в Ірану ядерної зброї в недалекому майбутньому і пообіцяв відновити жорсткі санкції, що зачіпають ядерну діяльність Тегерана.
"Будь-яка країна, яка допомагає Ірану в його прагненні здобути ядерну зброю, також може піддатися жорстким санкціям Сполучених Штатів", - додав Трамп.
.@POTUS signs a presidential memorandum to begin reinstating U.S. nuclear sanctions on the Iranian regime. https://t.co/8Ge0jPznMz pic.twitter.com/fdb2r4TNvL
— Fox News (@FoxNews) 8 травня 2018 р.
Угода, відома як Спільний всеосяжний план дій, була укладена в 2015 році при колишній адміністрації Барака Обами. Крім Ірану і США, її підписали Великобританія, Франція, Німеччина, ЄС, Росія і Китай.
За умовою угоди, Вашингтон відмовиться від санкцій проти Тегерана, якщо останній зупинить розробку ядерної зброї і це підтвердять міжнародні експерти.
В Америці договір ратифікований конгресом, але президент кожні 90 днів вирішує продовжувати його чи ні.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Як відреагували інші країни світу на вихід США з з ядерної угоди з Іраном.
"Ця ядерна угода заснована на брехні. Іран не проявив чистоти щодо своєї ядерної програми", - заявив Біньямін Нетаньяху, прем'єр-міністр Ізраїлю.
У той же час позиція інших країн-учасниць Спільного всеосяжного плану дій неоднозначна.
"Ми повинні виправити недоліки в угоді, і одне з найважливіших тут - це її положення про закінчення терміну дії, яке означає, що після 2025 року Іран швидко продовжить програми збагачення урану, які приведуть до створення ядерної зброї, і ніякі санкції вже не допоможуть. Ми повинні це виправити. І президент має рацію, що привернув до цього увагу. Але не можна разом з водою викинути і дитину, зламати все. Тому що якщо зробити це, то доведеться відповісти на питання - що далі? Що якщо іранці кинуться за ядерною зброєю? Ми серйозно говоримо, що збираємося бомбити ці об'єкти в Корне, Форду і Натанзі - це реальна можливість?", - сказав Борис Джонсон, міністр закордонних справ Великобританії
" Ми сповнені рішучості врятувати цю угоду", - заявив Жан-Ів Ле Дріан, міністр закордонних справ Франції
"Ми вважаємо, що немає будь-якої переконливої підстави для виходу з цієї угоди. Ми потребуємо її і після 12 травня будемо прагнути до її дотримання", - заявив Хайко Маас, міністр закордонних справ ФРН.
Як повідомляв портал "Знай.ua", раніше президент Ірану Рухані пригрозив Сполученим Штатам, що ті зіткнуться з серйозними наслідками, якщо вирішать вийти з угоди по мирному атому між Іраном і країнами "шістки".