Сполучені Штати офіційно оголосили про вихід із Ради Організації Обєднаних Націй з прав людини.
Про це заявила постійний представник США при Всесвітній організації Ніккі Хейлі.
За словами постпреда, причиною виходу стало те, що вимоги Сполучених Штатів ніхто не бере до уваги, а діяльність ООН називають лицемірною та корисливою.
"США офіційно виходять з Ради ООН з прав людини. При цьому я хочу, прояснити, що цей крок не є відступом від зобов'язань в галузі прав людини", - сказала Н.Хейлі журналістам в ході прес-конференції в Держдепартаменті.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Вона зазначила, що заклики американської влади до реформи Ради за рік не були почуті, і рішення про вихід з Ради було прийнято після того, як США "не побачили жодного прогресу".
"Ми пішли на цей крок тому, що наша прихильність (дотримання прав людини - ІФ) не дозволяє нам залишатися частиною лицемірної і корисливої організації, яка знущається над правами людини", - продовжила американський постпред.
За словами Н.Хейлі, рішення не було прийнято легковажно.
"Коли 17 місяців тому змінилася адміністрація, нам були добре відомі величезні недоліки Ради з прав людини. Ми могли б негайно вийти. Але ми цього не зробили. Замість цього ми сумлінно намагалися вирішити проблеми" - підкреслила вона.
Н.Хейлі заявила, що Рада ООН з прав людини "є захисником порушників прав людини і помийної ямою політичної упередженості", тому США не можуть довіряти йому.
"Якщо Рада ООН з прав людини збирається нападати на країни, які підтримують права людини і захищає країни, які зловживають правами людини, то Америка не повинна надавати їй будь-яку довіру", - пояснила вона.
"Коли так звана Рада з прав людини не може змусити себе боротися з масовими порушеннями в Венесуелі та Ірані і вітає Демократичну Республіку Конго в якості нового члена, то Рада перестає бути гідною свого імені", - продовжила американський постпред при ООН.
Н.Хейлі також звинуватила Раду в "нескінченнійворожості по відношенню до Ізраїлю".
Дивіться: Історія створення ООН
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий збільшити мита проти Китаю і довести їх до немислимої суми: 200 мільярдів доларів. Таким чином глава США намагається побороти недобросовісну політику, яку на його думку, веде Піднебесна.