Російські закони про протидію екстремізму використовуються для утиски релігійних меншин. Про це йдеться в щорічній доповіді Державного департаменту США про дотримання свободи релігії в світі.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Автори доповіді, зокрема, вказують на переслідування прихильників релігійної організації "Свідків Єгови", яка була заборонена в Росії як екстремістська. Держдепартамент США також зазначає, що російська влада все частіше висилають з країни іноземних місіонерів, в також порушують релігійні свободи кримських татар.
У числі країн, які Вашингтон розкритикував за порушення релігійних свобод, також опинилася Україна. Зокрема, в Держдепартаменті стурбовані нападами радикальних українських націоналістів на священиків в Україні. Варто відзначити, що раніше Вселенський патріарх Варфоломій поскаржився на тиск з боку противників надання автокефалії Українській православній церкві Київського патріархату.
Про це він розповів виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляні Супрун, яка випадково зустріла його в аеропорту Туреччини.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"В аеропорту Ататюрк несподівано зустріла Вселенського патріарха Варфоломія. Подякувала за підтримку українського народу. Він розповів про тиск, який відчуває від противників ідеї автокефалії Української православної церкви. Втім, це не завадить ухвалити правильне рішення", - запевнила Супрун.
Варто відзначити, що раніше в Українській Православній Церкві пояснили офіційну інформацію від Вселенського Патріархату щодо створення Єдиної помісної церкви в Україні. Відповідне роз'яснення розмістив на своїй сторінці в Фейсбук заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич.
"Священний Синод під головуванням Його Всепосвятительного Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання, Всі пункти порядку денного були розглянуті та обговорені, і були прийняті відповідні рішення", - йдеться в повідомленні від 22 квітня.
В Українській православній церкві, яка не підписала звернення до Варфоломія і офіційно закликала його відмовити Києву, впевнені, що у повідомленні йдеться не просто про консультації, а саме про погодження з іншими церквами українського питання. Такі висновки представник УПЦ робить, зробивши переклад з грецького оригіналу заяви Константинополя.
"Очевидно, що саме по собі це не означає початку "процесу надання автокефалії", про який встиг оголосити президент".
Повернення української церкви до Константинополя може присікти корені "руського міра"