17 липня 2014 року у небі над Донеччиною збили пасажирський літак Boeing-777 компанії "Malaysia Airlines", який виконував рейс "Амстердам - Куала-Лумпур". Тоді внаслідок катастрофи загинули 298 осіб, в тому числі – малолітні діти.
Минуло чотири роки з тих страшних подій, і тільки зараз родичі покійних знайшли в собі сили та мужність відкрито звернутися до ймовірних винуватців – Російської Федерації.
Відкритий лист росіянам
Мова йде про опубліковане в російських ЗМІ звернення, надіслане Джоном О'Брайєном, батьком 25-річного Джека О'Брайєна, який загинув у катастрофі. Він впевнений: причетне до цього безпосередньо вище керівництво РФ, яке постійно ухиляється від відповідальності і перешкоджає розслідуванню. Приурочений лист до Чемпіонату світу з футболу – так можна привернути увагу більшої кількості людей.
Фото: Джон і Джек О'Брайєни
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
"Знаєте, я грав у футбол більшу частину свого життя і кинув через рік після загибелі Джека. Він грав у футбол з 7 років. Гра ця була його найбільшою пристрастю. І тепер я спантеличений тим, що Чемпіонат проходить тут, а Джека вже немає... Нехай ці ігри супроводжує добрий дух, але для мене цей Кубок стане болючим нагадуванням втрати, з якою неможливо змиритися", - написав О'Брайєн.
Дивіться: Перше відео аварії "Боїнга-777" рейса MH17
Росіянам нагадують: всі жертви катастрофи стали гвинтиками у чужій війні, до якої вони зовсім не мають ніякого відношення. Натомість, поплатилися власним життям.
Що сталося у липні 2014-го?
"Їхні сім'ї сумують так само, як і наші, не розуміючи, за що були відібрані життя їхніх близьких. Найтрагічніше - незворотність смерті. Навіть роками ми могли б жити в розлуці, якби знали, що їй прийде кінець. Бездушний акт торкнувся людей, яких ми любимо. Ми більше не можемо співпереживати, ми можемо лише пам'ятати. Наша пам'ять говоритиме про вбитих близьких, вона закликатиме до відповідальності винних. Адже люди, яких ми любимо, більше не можуть говорити за себе".
Україна та Росія – наслідки 2014-го
Автор запевнив, що конфлікт між державами почався набагато раніше, аніж про те почали говорити у ЗМІ. При цьому, народ РФ тут ні до чого, адже кожен у праві на існування, хіба що треба час від часу дивитися правді у вічі, аби не стати жертвами маніпуляцій Кремля. Спокуса відповісти Путіну за смерті близьких значно перевищує страх, тому рідні готові показати всьому світу, хто є хто:
"Більшість з нас не дуже добре знають росіян. Ненависть і недовіра частково є наслідком невігластва, але коли ми дізнаємося про людей більше, це здатне змінити і наш погляд. Вважаємо, що народ Росії має право на процвітання, точно так само як і наші близькі. Думати про це нелегко. Потрібен буде час, щоб наше ставлення хоч якось змінилися. Однак ми знаємо, що піддавшись гіркоті і ненависті, ми будемо поглинуті ними, і неконтрольована ворожнеча між народами знищить людське життя на цій планеті", - йдеться у листі .
МН-17: не остання трагедія
Джека О'Брайєн додав: такий випадок повторився у жовтні 2015 року. Тоді над Єгиптом був підірваний рейс 9268 авіакомпанії Metrojet і загинули всі 224 людини:
"Ми розуміємо ці зневіру і жах, коли жорстоко і без жодного попередження відбирають життя ваших близьких. Якби ми зустрілися з цими сім'ями, напевно, ми змогли б почати розмову, бо ми б уже знали головну правду про життя одне одного. Ні, ми не звинувачуємо російський народ у тому, що сталося. Ми не проти вас. Ми вважаємо, що російська держава та її лідери несуть відповідальність за загибель членів наших сімей. На це вказують усі достовірні докази".
Він також закликав розвинені країни, зокрема представників Малайзії, Австралії, Бельгії, України та Нідерландів, допомогти у розслідуванні, аби не дати Росії перекрутити факти на свою користь:
Рейс МН-17: катастрофа у фактах і цифрах
"Чого не можна сказати про повідомлення про розслідування MH17, які виходили від російських державних ЗМІ. У перші місяці наші сім'ї були спантеличені численними, часто суперечливими версіями, що виходять із Росії, про те, що ж сталося з літаком. Російські державні ЗМІ, а також приватні телеканали, ЗМІ, які співпрацюють із владою, причетні до цієї брудної і брехливої кампанії. Ми знаємо, що всі країни, зокрема і наші, спотворюють правду та іноді брешуть. Але чи хочуть росіяни жити в такій країні, де для правди більше не лишилося місця?".
Дивіться: СБУ оприлюднила чергові докази збиття малайзійського літака "Боїнг 777"