Восени минулого року в Facebook виявили помилку, через яку можливі терористи змогли переглянути особисті сторінки модераторів, які займаються блокуванням акаунтів за порушення правил сайту.
Уразливість торкнулася близько тисячі осіб, а найбільшому ризику піддалися шість людей з контртерористичного підрозділу, який базується в Дубліні, пише The Guardian.
Вразливість полягала в тому, що, коли модератори соціальної мережі видаляли акаунти керівників спільнот, де порушувалися правила сайту, їх імена автоматично з'являлися в журналах дій цих спільнот. Таким чином, адміністратори цих груп мали можливість переглянути особисті сторінки модераторів.
Про помилку дізналися, після того як модератори Facebook почали отримувати запити на додавання в друзі від людей, яких підозрюють у зв'язках з терористами. До моменту усунення похибка існувала близько місяця (з серпня 2016 року).
За цей час особисті сторінки модераторів переглядали люди, імовірно пов'язані з терористичною організацією "Ісламська держава", "Хезболлою" і Робочою партією Курдистану.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Як розповів виданню один з модераторів, що піддався найбільшій небезпеці, його сім'я виїхала з Іраку до Ірландії, коли він ще був дитиною, щоб уникнути тероризму і загроз. А тепер виявилося, що його сторінку переглядали члени єгипетського угрупування, пов'язаного з палестинським рухом ХАМАС і яке, нібито, підтримує "ІД". У зв'язку з цим він на п'ять місяців переїхав до Східної Європи, але потім повернувся до Ірландії через брак грошей.
За його словами, "ІД" карає за роботу в контртерористичних органах обезголовлюванням. Їм варто лише зв'язатися з яким-небудь радикалом, що живе поблизу.
Модератор зазначив, що тепер постійно відчуває тривогу і приймає антидепресанти. Інші люди з "групи ризику" також живуть цей час "в паніці й тривозі".
Коли помилку виявили, Facebook попередила всіх модераторів, чиї імена могли побачити потенційні злочинці, а людям з "групи ризику" запропонувала встановити вдома сигналізацію і скористатися корпоративної програмою психологічної допомоги співробітникам.
Керівник відділу глобальних розслідувань Facebook вважає, що злочинці могли і не зрозуміти, що модератори видаляли їх сторінки.
Співрозмовник видання переконаний, що всього цього недостатньо. Чоловік подав до ірландської влади скаргу на Facebook і свого безпосереднього роботодавця, компанію Cpl Recruitment, з вимогою компенсації.
Як уточнив він, модератори з контртерористичного підрозділу щодня змушені переглядати багато важкого для сприйняття контенту в тому числі зображення тортур і вбивств. При цьому вони повинні ще визначати, чи підтримує або засуджує те, що сталося користувач, який розмістив інформацію, і розбиратися в різних терористичних течіях. При цьому, незважаючи на складність роботи, модератори, які працюють віддалено, отримують відносно невелику зарплату - 13 євро на годину.
Як писав раніше "Знай.ua", "Ісламська держава" закликала своїх прихильників до проведення терактів в різних країнах під час священного місяця Рамадан.