Колишній президент СРСР Михайло Горбачов відповів на звинувачення глави Кремля Володимира Путіна в тому, що НАТО наблизився впритул до кордонів Росії. За словами екс-президента, Альянс активно почав розширюватися на Схід за правління нинішнього російського глави.

Про це повідомляють кремлівські ЗМІ. Горбачов розповів, що до липня 1991 року існували лише два військово-політичні блоки - НАТО та Організація Варшавського договору. Але на той час не було юридичної основи, яка дозволила б обговорювати заборону на розширення.

Путін же під час інтерв'ю з американським кінорежисером Олівером Стоуном нарікав на те, що угоду між СРСР і Альянсом не "зафіксували на папері". Він порахував це головною помилкою Горбачова.

Екс-президенту СРСР не зрозумілі заяви глави Кремля, оскільки в міжнародній сфері безпеки було прийнято ряд інших не менш важливих договорів.

"Відбулися історичні зустрічі глав США і СРСР в Женеві, в Рейк'явіку, на Мальті. Вони, в кінцевому рахунку, привели до створення передумов та підписання безстрокового Договору про повну ліквідацію всіх ракет середньої і меншої дальності (РСМД), Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь СНО-1, Договору про звичайні збройні сили в Європі, до об'єднання Німеччини і, нарешті, до закінчення холодної війни ", - нагадав Горбачов.

Популярні новини зараз

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Він уточнив, що НАТО активно просунулася в східну Європу з 2000 року. Тоді в президентському кріслі сидів Путін.

Склад Альянсу в 1999 році поповнили Угорщина, Польща і Чехія. У березні 2004 року приєдналися Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія. У квітні 2009 членами НАТО стали Албанія і Хорватія, в червні 2017 року - Чорногорія.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, експерт Андрій Новак впевнений, що Сенат США готує більш серйозні санкції щодо Росії.