У 2015 році у польському Кракові відбулась виставка сучасного мистецтва "Польща - Ізраїль - Німеччина. Досвід Освенцима". Місцевий художник Артур Жмієвський представив дуже дивну інсталяцію, яка викликала безліч питань та обурення євреїв.
На опублікованому відео (портал "Знай.ua" може залишити лише посилання на нього з попередженням, що його не слід дивитися людям до 18 років) показали групу голих людей, які грають у салки. Дії відбуваються у приміщенні без ремонту. Як виявилось пізніше, відео зняли у газовій камері концентраційного табору.
Жмієвський дав пояснення своїй роботі. За словами художника, інсталяція поєднує "грубі веселощі, садизм, оголеність, дитячу безтурботність, невинність, сміх і придуркуватість".
На момент показу на виставці, відео не викликало ніяких нарікань, але тепер Ізраїльська громадська організація вимагає прояснити, чи було отримано дозвіл на зйомки у керівництва музею Штуттгофа і як воно було вмотивоване.
"Це найогидніше, що я бачив за довгий час! Вони брешуть! Це протест і образа жертв, і взагалі усіх, у кого є мораль і принципи", - цитує слова глави Центру Симона Візенталя Ефраїма Зурофа видання The Times of Israel.
Популярні новини заразПоказати щеЗміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Однак офіційні особи і спільноти художників не згодні з обуренням ізраїльської сторони. Мета виставки, за словами організаторів - відновити дискусію про звірства Другої світової війни. Подію підтримало і проспонсорувало посольство Ізраїлю у Польщі.
Пізніше цю ж інсталяцію показали на виставці в Естонії. Вона викликала безліч протестів і була демонтована.
Концентраційний трудовий табір Штуттгоф функціонував з 1939 по 1945 року поблизу однойменного міста на території Польщі. Загальна кількість ув'язнених - 110 тисяч, кількість загиблих - 65 тисяч.
Німці створили 3D-модель "Освенциму"
Як повідомляв портал "Знай.ua", у німецькому регіональному суді Целле визнали винним у пособництві вбивства близько 300 тисяч людей в "Освенцимі" 96-річного Оскара Гренінга.