Велика кількість гігантських черв'яків-молотів "захопили" Францію.

Цю інформацію повідомляє журнал PeerJ.

Видання пише, що черв'яки потрапили у країну з територій Азії та Африки разом з декоративними рослинами.

"Фотографії цих черв'яків гуляли по всій мережі, поки вони не потрапили до мене на пошту. Я подивився на них і відразу ж сказав: – це жарт чи підробка, таких тварин у Франції не існує. Зараз нам вдалося зібрати всі докази того, що інвазивні види черв'яків "захопили" усі куточки Франції", — заявив Жан-Лу Жюстін з Національного музею природної історії в Парижі.

Дослідження Юстіна і його колег довели, що поширенню найнезвичайніших і відносно рідкісних тварин сприяє глобалізація і посилення міжнародної торгівлі. Такий висновок експерти зробили, аналізуючи фотографії, зроблені П'єром Гросом, натуралістом-любителем, п'ять років тому.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Грос помітив декілька незвично великих плоских хробаків, які повзали по грунту в саду. Він їх сфотографував і розіслав знімки різним ученим.

Коли Жюстін побачив знімки, він не повірив власним очам і попросив Гросу надіслати йому ще фотографій. На цих картках біолог побачив відразу три види безхребетних, які не мешкають у Франції, що змусило його з'їздити в гості до натураліста і перевірити, чи не обманює він його. На подив, виявилося, що черв'яки дійсно там мешкали.

Наступні п'ять років Жюстін і Грос витратили на подорожі в різні куточки Франції і пошуки інших колоній черв'яків-"прибульців". З'ясувалося, що майже 20 років тому ці безхребетні почали "окупацію" країни.

Найбільшими і найпомітнішими з них є так звані черв'яки-молоти (Diversibipalium) – великі хижі безхребетні, які мешкають в лісах Азії і східної Африки. За сприятливих умов середовища вони можуть виростати у довжину до 40-50 сантиметрів і за відсутності природних ворогів вони становлять велику загрозу для стабільності місцевих екосистем.

Що цікаво, геноми одних і тих же видів черв'яків з різних куточків Франції були фактично ідентичними один одному, що говорить про те, що ці безхребетні поки розмножуються безстатевим шляхом, породжуючи безліч клонів самих себе.

За словами вчених, таке безперешкодне поширення цих "клонів" по країні говорить про те, що місцева фауна їм "не чинить опір". Це може вкрай негативно вплинути на їхнє життя в найближчому майбутньому.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у наші дні дослідники знаходять тварин, яких вважали давно вимерлими, але вони досі живуть на Землі, хоча і в обмеженій кількості. Вчені розповіли про п'ять таких істот.