Люди, яких в Польщі відверто вважають злочинцями, Україна всіляко намагається зробити героями.

Про це заявив Бартош Цихоцький - заступник голови польського Міністерства закордонних справ, передає "Європейська правда". Як приклад він згадав історію, коли польська медсестра порвала документи українки, побачивши прописку на вулиці Бандери. Дипломат натякнув, що побічно в цьому винна політика української влади.



"Це прикрий випадок, проте я хотів би заступитися - ми не знаємо про сімейну історію цієї людини, можливо, його родичі були вбиті послідовниками Бандери. Звичайно, і українська дівчина ні в чому не винна - мало хто на якій вулиці прописаний? Але це показує, що героїзація Україною людей, яких ми вважаємо злочинцями, продовжує отруювати наші стосунки", - заявив політик.

У той же час Ціхоцький підкреслив, що Польща не претендує вирішувати, "чиїми іменами будуть названі вулиці українських міст".

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Бартош Цихоцький заявив про те, що Україна мириться "неправильно", і висловлювання українських політиків сприяють не поліпшенню відносин, а дефіциту довіри. "Проблема, коли слова української сторони абсолютно не відповідають дійсності. Це проблема довіри до нашого українського партнера, який в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, прийняв так званий пакет законів про героїзацію Української повстанської армії", - заявив віце-міністр.

Також ми писали про те, що Україні слід відмовитися від заборони на ексгумацію поляків, похованих на її території, оскільки це дуже суперечить цінностям, прийнятим в Європі. Таку умову нам поставили польські колеги. "Заборона ексгумації буде обтяжувати двосторонні відносини (між Україною і Польщею. - ред.) До його скасування. Ми сповнені рішучості провести переговори з українською стороною для досягнення цієї мети", - заявив Бартош Цихоцький в інтерв'ю польському виданню.