Транзит російського блакитного палива може зменшитися майже вдесятеро одразу після запуску "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".

Це підтвердив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

"Ми не говоримо про те, що ми повністю перекриємо транзит через територію України. Тому що є суміжні держави, є регіони, які знаходяться на кордоні з Україною з боку Європи і без сумніву, поставки в ці регіони Європи будуть здійснюватися транзитом через територію України. Інша справа, що це обсяги, які будуть без сумніву менш значні. Мабуть, мова може йти про 10-15 млрд куб. м газу на рік", - зазначив він.

За статистикою, минулого року Україна транспортувала близько 93 млрд куб. м російського газу, тоді як роком раніше обсяги складали 82 млрд куб. м.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

"Належить провести переговори. У всякому разі, це не ті умови, які ми отримали в рамках розгляду позову в Стокгольмському арбітражі", - відповів Міллер на питання про умови співпраці.

Слід відзначити, що днями представники російського монополіста заявили про намір завершити будівництво першої нитки "Турецького потоку" вже за місяць. Німеччина дала дозвіл на проект суперечливого газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Він передбачає створення кількох напрямків газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Проти цього виступила Польща, країни Балтії та Данія. Вони впевнені: "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.

При цьому топ-менеджери "Газпрому" неодноразово заявляли про намір або знизити транзит газу через територію України в країни ЄС (до 15 млрд куб м в рік) з 2020 року, або взагалі припинити його.

Згідно ухвали Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту.

Тепер "Газпром" має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу. Пізніше стало відомо, що "Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справах про постачання та транзит газу.

Дивіться: Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому щодо постачання газу

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Росії визнали, що, незважаючи на всі свої заяви, не зможуть обійтися без української газотранспортної системи при імпорті блакитного палива до Європи.