Програш "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі для російської сторони був практично "ляпасом" від України. Саме з цієї причини з'явилася доволі гучна заява монополіста РФ щодо розриву попередніх домовленостей.
Таку думку нещодавно висловила заступник голови МЗС Олена Зеркаль:
"18 березня в Росії мають відбутися вибори. І програш "Газпрому" українській компанії сприймається як ляпас, тому відразу була дуже емоційна реакція", -пояснила вона.
Мова йде про скасування контракту на постачання та транзит блакитного палива з "Нафтогазом". Втім, загальна процедура триватиме доти, поки не закінчиться дія попередньої угоди:
Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста
Ціни впали, а якість – ще нижче: на українських ринках збувають зіпсовану картоплю
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає
Пенсіонерам виплатять доплати до дня народження: отримають до 10 тисяч гривень
"Навіть якщо зараз порахувати по часу, скільки буде тривати процедура нового арбітражу, то зрозуміло, що вона займе стільки часу, скільки займе до закінчення контракту, як мінімум", - підкреслила Зеркаль.
Днями головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко запевняв: українська компанія справді може погодитися на черговий судовий розгляд у Стокгольмському арбітражі, якщо справа стосується зниження тарифної ставки. Пізніше "Нафтогазу "надійшло повідомлення від "Газпрому" про намір перегляду умов контрактів на поставку і транзит газу.
В свою чергу, очільник російської фірми Олексій Міллєр підтвердив направлення запиту до України – якраз слідом за судовим рішенням, прийнятим не на користь РФ.
Раніше за угодою ціна для України визначалася за формулою, відповідно до якої вартість газу у певні моменти досягала 485 доларів за тисячу кубів, що змушувало українську владу приймати невигідні, а часом і антидержавні рішення для отримання знижок, як відзначали експерти.
Дивіться: "Газпром" відмовився поставляти газ в Україну, повернувши передоплату "Нафтогазу", - Коболєв