Шведський Апеляційний суд округу Свеа задовольнив клопотання російського "Газпрому" і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з "Газпромом" про контракт на транзит газу.

Цю інформацію повідомили у прес-службі "Газпрому".

"Суд погодився, що є достатні підстави для зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє "Нафтогаз України", в тому числі, підстав для спроб арешту активів "Газпрому" за кордоном. Дана обставина буде використана "Газпромом" при оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах", – йдеться в релізі російської компанії.

У "Газпромі" зазначили, що наказ апеляційного суду не може бути оскаржений відповідно до закону Швеції "Про арбітраж".

Крім того, у НАК "Нафтогаз України" вже повідомили, що найближчим часом оскаржать рішення Апеляційного суду про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

"Рішення було прийнято судом без виклику "Нафтогазу" і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені "Нафтогазом", якщо б суд повідомив йому про наявність такого клопотання "Газпрому" і розгляд судом цього питання", – підкреслили в "Нафтогазі".

Також у компанії заявили, що це тимчасове рішення.

"Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контрагрументи та очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про припинення", – додали в "Нафтогазі".

Рішення означає, що дії "Нафтогазу" за процедурою примусового стягнення 2,6 млрд доларів з "Газпрому" тимчасово призупинені.

"Воно не призводить до скасування рішень арбітражу і не дає "Газпрому" можливості вимагати у "Нафтогазу" повернення 2,1 млрд доларів, вже зарахованих рішенням арбітра в якості компенсації "Нафтогазу", – відзначили в компанії.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", не встиг голова "Нафтогаз України" Андрій Коболєв отримати чималу премію (207 мільйонів гривень), як вже почав видавати один за одним скандальні рішення.