Президент Франції Еммануель Макрон анонсував суттєві зміни у системі освіти країни. Глава держави виступив з ініціативою запровадити навчання у початковій школі з трирічного віку, замість звичних шести.

На його думку, подібна реформа за короткий час перетворить Францію на країну із найнижчим віком залучення до шкільної освіти у Європі. Добре це, чи не дуже, поки що батьки не знають. Але насправді так звані "материнські заклади" для трирічних дітей тут існують вже давно і ними вже нікого не здивуєш.

Французький уряд нещодавно звітував: всього 2,4% дітей не навчаються у такому віці. Макрон в свою чергу планує спрямувати реформу на "зменшення нерівності в освіті" з огляду на те, що у бідних районах та заморських територіях раніше віддають на навчання.

Наприклад, у Парижі до школи йдуть 93% дітей у віці трьох років, але в заморських територіях Франції ця цифра значно нижча.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще

"Я сподіваюсь, що з цим зобов'язанням, починаючи з навчального року в 2019 році, ми можемо... виправити цю неприйнятну різницю", - заявив Макрон.

Як відомо, більшість країн Європи не змінює початковий вік вступу до школи: так і залишається стандартно шість років. Але існують винятки з правил. У Північній Ірландії шкільне навчання починається у чотири роки, на Кіпрі та Мальті, в Англії, Шотландії, Уельсі - у п'ять років.

В Болгарії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литві, Польщі, Сербії та Швеції дітей віддають до школи у сім років. Дебати про те, коли дітям слід починати шкільне навчання, продовжуються багато років.

Згідно даних статистичних досліджень, діти, котрі пізніше беруться за навчання, були менше неуважними.

При цьому Фінляндія, Польща та Естонія вважаються трьома найбільшим успішними європейськими країнами в сфері освіти.

Дивіться: недоліки системи освіти у Франції

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські школи порівняли із системою освіти за кордоном. Яскравим прикладом успішної освіти можна вважати систему, що працює в Китаї. Різноробів там мало: кожен володіє необхідним рівнем навичок, щоб після отримання аттестату, диплому чи сертифікату знайти хорошу роботу, або навіть відкрити свою справу.