Щороку 6 серпня весь світ відзначає День пам'яті жертв атомного бомбардування японського міста Хіросіми, яке стало символом боротьби проти зброї масового знищення.

Так, в цей день у багатьох країнах світу проходять численні акції «проти» ядерної зброї і «за» мир у всьому світі. У США проводяться акції протесту, спрямовані на знищення ядерної зброї. Але не варто забувати, що саме Америка стала першовідкривачем і ініціатором ядерної війни.

Атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі: моторошні факти

6 серпня 1945 року американський бомбардувальник В-29 скинув на Хіросіму першу в історії людства атомну бомбу. В результаті бомбардування загинуло і зникло безвісти близько 200 тисяч чоловік, поранено і ті, що піддалися радіоактивному опроміненню більш 160 тисяч чоловік. Відзначається, що більшість загиблих були мирними громадянами. А 9 серпня 1945 року атомному бомбардуванню піддався Нагасакі.

Через 10 років після цієї трагедії у Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї, а в 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без'ядерною зоною (за Договором Раротонга).

Примітно, що в документах з'явився термін «хібакуся» (hibakushya) — постраждалий від бомбардування. Так, хібакуся перетворилися в касту недоторканних. Однак, їм важко було влаштуватися на роботу і налагодити своє особисте життя, адже кому потрібен чоловік або дружина, у шлюбі з яким можуть народитися діти, схильні до страшних хвороб... Серед тих, хто пережили атомні бомбардування в 16 разів більше вмирало від лейкемії, ніж в середньому по країні, і майже у 8 разів більше страждало іншими раковими захворюваннями.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Показати ще

Таким чином, підірвані над Хіросімою і Нагасакі більше 50 років тому бомби продовжують вбивати, і кожен рік кількість жертв збільшується на сотні людей.

З тих пір у цей день в Меморіальному парку Миру в Хіросімі проходить урочиста церемонія. Заходи, що проводяться в річниці атомних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі, нині спрямовані на те, щоб нове покоління усвідомило весь жах, пережитий жертвами цієї атомної катастрофи.

Нагадаємо, що 5 серпня православна церква згадує святих Трохима, Феофіла і з ними тринадцять мучеників.

Як повідомляв портал Знай.uа, 5 серпня відзначається народне свято Трохим Безсонник.

Також портал Знай.uа писав, що щорічно в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України.