У листопаді 2009 року Генасамблея ООН встановила Міжнародний день Нельсона Мандели (Nelson Mandela International Day), який з тих пір відзначається щорічно 18 липня. Варто зазначити, що дата припадає на день народження одного з найвідоміших борців із режимом апартеїду (расової дискримінації) в Південній Африці.
Біографія Нельсона МанделиНельсон Роліхлахла Мандела — перший чорношкірий президент Південноафриканської Республіки. В період існування апартеїду був одним із найвідоміших активістів у боротьбі за права людини, за що 26 років провів у в'язниці. У 1990 році він був звільнений з ув'язнення, а в 1993 був винагороджений Нобелівською премією миру.
Історія святаРезолюція Генеральної асамблеї ООН встановила дату свята (№ A/RES/64/13), «визнає життєві цінності Нельсона Мандели і його віддане служіння людству в області врегулювання конфліктів, міжрасових відносин, поширення і захисту прав людини в справі примирення, забезпечення гендерної рівності, прав дітей та інших уразливих груп населення, а також поліпшення становища найбідніших і слабо розвинених соціальних груп».
Щорічно в цей день у информцентрах ООН і політичних установах проводяться заходи: організовуються дебати, тематичні читання; проходять покази фільму «Нескорений», присвяченого південноафриканському президенту; влаштовуються концерти етнічної музики; відкриваються фотографічні та історичні експозиції.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
ООН приєднується до заклику Фонду Нельсона Мандели, зверненого до людства, - у рамках святкування цього Дня витратити 67 хвилин (по одній хвилині за кожен рік суспільної діяльності Мандели), щоб допомогти іншій людині, зробити в цей день добру справу.
Як повідомляв портал "Знай.uа", щороку 17 липня відзначається День міжнародного правосуддя.