В Аахені (Німеччина) незабаром обговорюватимуть питання про введення на тимчасово окупований Донбас миротворчого контингенту ООН. Як виявилося, захід може відбутися без участі російського президента Володимира Путіна.

Припускають, що вже наступного місяця зустрінуться лідери України, Франції та Німеччини в ході традиційної церемонії вручення престижної міжнародної премії імені Карла Великого. Саміт готуватимуть до 10 квітня – паралельно із поїздкою до Берліна президента України Петра Порошенка.

У російському зовнішньополітичному відомстві натякають: Москва проти такого "типу зустрічей" нібито заперечує:

"Нічого проти такого роду зустрічей ми не маємо. Нехай збираються. Однак потрібно розуміти, що питання про миротворців на Донбасі вирішуватися буде не в Ахені, а в Радбезі ООН. Без рішення Радбезу миротворці там не з'являться", - стверджують джерела, наближені до чиновників Кремля.

Популярні новини зараз

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

У Єлисейському палаці та офісі федерального канцлера це ніяк не коментували: у Німеччині і Франції ще не завершилися великодні свята. При цьому Порошенко запевняє - розгортання миротворчої місії ООН змусить Росію почати виведення своїх військ і зброї з окупованих територій Донбасу.

"Блакитні шоломи" ООН на Донбасі були одним з головних питань на порядку денному Міжнародної конференції з безпеки у Мюнхені. 17 лютого там представили доповідь про можливу конфігурацію миротворчої місії.

Згідно документу, контингент миротворців пропонують сформувати з "нейтральних" європейських країн – Австрії, Фінляндії та Швеції, з держав пострадянського простору, таких як Білорусь та Казахстан, а ще країн Латинської Америки. Щоправда, деяких членів НАТО пропонують таки включити, та лише тих, які сприймаються Росією як дружні, наприклад, Грецію.

"Масштабне розгортання країн НАТО навряд чи можливе. Тим не менше, місія миротворців зможе діяти ефективно лише за умови залучення деяких країн альянсу, але в цьому ще треба буде переконати Росію", – значиться в тексті.

Дивіться: Миротворці на Донбасі. Як уявляє місію ООН міжнародна спільнота?

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Сирії підірвалася колона з шести американських джипів марки Tyota Land Cruiser. Як стало відомо зі слів мешканців ближньої території до ійськової бази США в місті Аш-Шаддаді, інцидент стався 30 березня на трасі Аб'яд-Хасака, але про нього стало відомо тільки нещодавно. Два з шести авто повністю знищені внаслідок провокацій.