Парламентський секретар Міністерства юстиції Латвії (VL-TB/LNNK) Яніс Ієсалнієкс, запропонував жителям країни, яких не влаштовує латиська мова, покинути її.
Таку заяву політик зробив у своєму Twitter, передає replyua.net.
Ієсалнієкс написав у мікроблозі таке:
"Якщо комусь тут, в Латвії, не подобається і хочеться, що все було по-російськи, тоді сміливо можете повертатися на батьківщину".
При цьому політик додав до своєї публікації хештеги #1 травня, #ШествиеЖданок та ілюстрацію "Батьківщина-мати кличе!".
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Нагадаємо, що Румунія подарує один день в році українцям.
Міністерство освіти і науки цієї країни пропонує дозволити університетам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає умовам закону про внз, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації цих програм. Однак після 1 січня 2019 прийом студентів на такі програми не буде дозволено.
Згідно з чинним законом, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за такими програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні та культурні програми).
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що експерты заявляють, що українці грунтовно поповнюють населення інших країн, однак у самій Україні цей показник стрімко падає. Про це повідомляють ЗМІ.
Так, за інформацією польських ЗМІ, тільки в минулому році в цій країні народилися 2,705 тис. дітей з іноземним громадянством, 1,59 тис. з них — це діти українців. Якщо порівнювати показники за роками, то ця цифра в 40 разів більше, ніж 10 років тому. Крім того, вона на 65% вище позаторішньої.
У Польщі впевнені, що зростання є результатом збільшення кількості іноземців з дозволом на тимчасове (до 3 років) або постійне проживання. В минулому році такі дозволи отримали 317,4 тис. осіб з різних країн, в позаминулому — 243,2 тис. Серед них найбільше громадян України, яким у минулому році видали 141,1 тис. таких документів (на 55% більше, ніж за позаминулий рік).