Вчені НДІ прикладної екології Півночі Північно-Східного федерального університету, японського Університету Киндай і компанії Fuji TV виявили в Верхоянскому районі останки мамонта з м'якими тканинами і шерстю.

Про це повідомляє прес-служба університету.

"12 серпня в 220 км вниз по річці Яна місцевості Юнюген Верхоянского району знайдений не повний скелет мамонта з м'якими тканинами і шерстю. Розкопки тривають", – поділився старший науковий співробітник НІИПЕП ПСФУ Олексій Петров.

Вчений додав, що про знахідку повідомив директор Інституту прикладної екології Півночі ПСФУ Григорій Саввінов по супутниковому зв'язку.

"Більш докладні відомості будуть відомі після повернення експедиції в п. Батагай", – зазначив Олексій Петров.

За словами інженера-дослідника Гаврила Новгородова, місцевість Юнюген, де проходять розкопки, на сьогоднішній день є одним з найбільш перспективних "мамонтових кладовищ" в Якутії як за кількістю кісткових залишків, так і по найбільш повному видовим складом копалин кісткових тварин пізнього плейстоцену.

Популярні новини зараз

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще

Раніше ця ж експедиція виявила в Батагайскому термокарстовому котловані повністю збережену тушу тримісячного лоша віком близько 30-40 тисяч років.

Разом з тим варто відзначити, що наукові співробітники Національного університету Австралії Канберрі заявили, що прямоходячи люди, перші представники нашого роду, програли конкурентну боротьбу своїм нащадкам через "лінощі" – нездатності виготовляти складні знаряддя праці. Про це пишуть антропологи, що опублікували статтю в журналі PLoS One.

Перші представники нашого роду не вкладали великих зусиль при виготовленні знарядь праці. Такий висновок був зроблений на основі вивчення матеріалів розкопок на місці однієї із стоянок Homo erectus в Саудівській Аравії, де жили перші люди, що залишили Африку.

"Вони виготовляли знаряддя праці з перших ліпших каменів, які вони знаходили на своїх стоянках, що зовсім не схоже на більш давніх Homo, які цілеспрямовано шукали якісну сировину для своїх інструментів", - розповів один з фахівців Національного університету Австралії Канберрі.

"Зовсім не схоже, що ці люди сильно напружувалися з якого-небудь приводу. Вони виготовляли знаряддя праці з перших ліпших каменів, які вони знаходили у на своїх стоянках, що зовсім не схоже на більш давніх Homo, цілеспрямовано шукали якісну сировину для своїх інструментів", — розповідає Кері Шиптон (Ceri Shipton).

З'ясувалося, що наші предки використовували більш важкі для обробки каміння для виготовлення знарядь праці, при тому що на незначній відстані знаходилася гора з більш простим матеріалом. Але замість неї вони брали той, що знаходився ближче до поселення. Ці камені, як правило, вимивалися річками з гір на рівнини, де жили люди.

Мамонти. Гіганти льодовикового періодуНагадаємо, археологи відкопали останки невідомої тварини.

Як повідомляв "Знай.ua", вчені знайшли найшвидшу істоту на планеті.

Також "Знай.ua" писав, що палеонтологи розкрили таємницю вимирання мамонтів.