В кінці совка і відразу після його успішної кончини виникла ситуація, суть якої молодому поколінню важко зрозуміти, але ми постараємося її зобразити просто і максимально точно.

Про це зазначає Анти-колорадос.

Візьмемо провінційне містечко середнього розміру, в якому є деяка інфраструктура. Найбільш просунутими і забезпеченими людьми були ті, хто сидів на якомусь дефіцитному товар, хоча саме в цей час - будь-який товар був дефіцитним. Відвідування ресторан або кудись в громадське харчування не практикувалися тому, що в ті часи там годували таким, що краще не згадувати, а поїли - в кращому випадку - добре розведеним бухлом сумнівної якості. Тільки невиправний оптиміст міг вірити в те, що йому принесли свинину, а в графин налили саме горілку або коньяк.

У будь-якому випадку, коли мова йде про особисте здоров'я або настрої - одна справа, а зовсім інше, коли хтось із гостей зрозуміє, що саме принесли на стіл. З цієї причини продукти і напої треба було десь "діставати". Це слово зараз втратило той совковий сенс і швидше сприймається як синонім слова "втомив", а раніше це означало придбання чогось, чого неможливо купити відкрито.

А ситуація ця була обумовлена ​​тим, що гроші втратили свою основну властивість - бути еквівалентом вартості певної кількості товару. Тобто, ти міг мати гроші, але купити за них було нічого, звідси виникали всякі черги на покупку різних дефіцитних товарів. Ще в живому совку були черги на покупку автомобілів, наприклад. Він дозволить людині свої 7-8 тисяч рублів, але купити АвтоТаз не міг. Йому треба було вистояти довгу чергу на покупку або потрапити в місця роботи (Крайня Північ - наприклад) де з цим було простіше. Але до фінішу совка в розряд цих товарів потрапили шкарпетки, труси, цукор, сіль і сірники.

За великим рахунком, саме грошова оплата була чисто механічною, щоб в разі небезпеки, була видна оплата товару саме за його зазначеної в накладній вартості, що означає відсутність спекуляції. Трохи пізніше, коли контакти ставали більш довірливими, грошова складова вже зникала і йшов прямий обмін товару. Так починалася пора бартеру. Після розвалу совка бартер став основою товарообігу, оскільки грошові одиниці країн пост-совка практично померли і представляли собою нікому непотрібні папірці.

Популярні новини зараз

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Показати ще

Загалом, такий стан речей явно свідчив про повну деградацію фінансової системи і її термінальному стані. Говорячи простіше, пацієнт був швидше мертвий ніж живий. Здавалося б, що ці часи вже канули в лету, але схоже на те, що на наших очах росіян готують до переходу в смугу нео-бартерних товарних відносин.

У зв'язку з цим, в РФ вже всерйоз заговорили про бажання переходу на розрахунки в рублях зі своїми зарубіжними партнерами. На минулому тижні така угода була досягнута з Туреччиною. По ньому сторони домовилися оплачувати товари один одного в обох національних валютах. Але такий порядок розрахунку може діяти тільки між цими двома країнами і тільки за товарними групами цих двох країн. Причому, обидві країни будуть намагатися, щоб розмір імпорту дорівнював розміру експорту. Логіка підказує, що така ситуація робить саме грошову складову торгових операцій чисто формальною. Йдеться саме про можливість обмінюватися товарами без участі твердої валюти, на яку можна купити будь-який товар, а не тільки той, про який домовились.

Це обумовлено тим, що ринки почали активно позбуватися від рублевих активів, в очікуванні початку нового витка санкцій за застосування РФ хімічної зброї. Це - дуже погані санкції (для РФ) як за структурою, так і за механізмом їх введення і зняття. Саме цей їх раунд не пов'язаний з бажанням або небажанням Трампа, а регулюється жорстким законом сорокарічної давності, який зобов'язує введення саме таких санкцій і саме в такому форматі, проти застосував ХО. Це означає, що Трамп, в цьому варіанті, відіграє роль статиста. Закон працює автоматично.

Загалом, цей раунд санкцій робить абсолютно токсичними боргові зобов'язання РФ. Ось їх-то і стали скидати інвестори. Що характерно, Москва зробила те ж саме щодо американських боргових паперів, але фокус у тому, що росіяни зробили це директивно, за вказівкою згори. Американські борги скуповують тому, що вони хоч і мають невисоку прибутковість, але дають її гарантовано. Російські борги - високодохідними саме по своїй ризикованою природі. Тобто, Москва дає великий відсоток під позики, але будь-який інвестор розуміє залежність між високою прибутковістю і високим ризиком. До останнього часу інвестори вважали, що гра на російських боргах має сенс, але з анонсом нового санкцій пакета ситуація змінилася і ризики стали набагато вище, ніж прибутковість паперів.

Близько трьох мільярдів доларів втратила Росія через санкції СШАНагадаємо, рубль пробив дно пекла і продовжує стрімке падіння.

Як повідомляв "Знай.ua", обвал російського рубля спровокував бурю в соцмережах.

Також "Знай.ua" писав, що Путіну нарешті припекло від пекельних санкцій Трампа.