Професор Державного університету Ілії (Грузія) Олег Панфілов прокоментував Угода між США і Грузією про безпеку секретної інформації та серйозні наміри Вашингтону зупинити агресію Кремля у сусідніх країнах.

У колонці для "Крим. Реалії" Панфілов нагадав, що 3 березня Конгрес США затвердив резолюцію на підтримку територіальної цілісності Грузії. Вона передбачає заборону фінансування будь-яких програм, які направлені на визнання Абхазії та Цхінвальського регіону. Цей закон забороняє й фінансування будь-якої країни, яка визнала незалежність окупованих грузинських земель.

Політолог зазначив, що карликова держава Науру визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії в обмін на російське фінансування. Однак ухвалена нещодавно резолюція позбавить її й американського фінансування, що може змусити керівників переглянути позицію щодо окупації Грузії.

"Тепер вже маріонеткова влада у Сухумі та Цхінвалі підняла істерику з приводу того, що їх покровителям в Кремлі новий американський закон ставить умови", - пише Панфілов.

Крім того, акт передбачає й протистояння зовнішній агресії Росії, а саме виділення не менше 100 млн доларів країнам Європи та Євразії.

Популярні новини зараз

У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись

Що робити, якщо забули документи та зустріли ТЦК

Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила

Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат

Показати ще

Панфілов також зазначив, що підписана Угода між США і Грузією про безпеку секретної інформації ставить Грузію у безпечніше становище, ніж п'ять років тому.

"Судячи з усього, Вашингтон всерйоз взявся за приборкання російської політики окупації і анексії територій сусідніх держав. Введення в дію нового закону не тільки обмежить активність Кремля в побудові "руського міра", а й зміцнить обороноздатність кількох пострадянських країн, перш за все Грузії, України та Молдови", - додав політолог.

Як повідомляв портал "Знай.ua", посол України в Німеччині Андрій Мельник розповів, що Кремль готує "референдум" про приєднання окупованого Донбасу до Росії.