Військово-технічне співробітництво між Білоруссю та Україною вирішили скоротити.

Як пояснив очільник Державного військово-промислового комітету країни Олег Двігалєв, причиною тому став статус Мінська як майданчика з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

"З Україною у нас взаємодія в цій області скорочена, не реалізується, оскільки ми повинні розуміти, що Білорусь — це, перш за все, майданчик з врегулювання конфлікту. Ми не створюємо додаткових проблем і питань", - зазначив він.

Такий розвиток подій викликав занепокоєння у суспільстві. Зокрема, з'явилися припущення щодо ймовірності російського втручання у ситуацію.

Популярні новини зараз

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

"Все продовжує йти до більш масштабної війни. Білорусь припинила військову співпрацю з Україною. Там ми закуповували приціли для СВД ПСО-1 і 2. Також вони виготовляють системи управління бою для ППО. "Стугна" теж була розроблена спільно з білорусами - це пізніша версія протитанкового комплексу "Скіф", - нагадав у своєму Facebook офіцер в запасі, волонтер Мирослав Гай.

За його словами, перший тривожний дзвіночок Україні надійшов ще під час спільних військових навчань Білорусі та РФ "Захід-2017".

Тепер також зупинений продаж військового оснащення, тобто заморожені останні шляхи до взаємодії на рівні протидії агресії.

"Це все планомірна підготовка до більш масштабної війни, яка вже йде. Зараз гра вже на перегонки", - підсумував Гай.

Цікаво, що більшість експертів від самого початку кривавих подій на Сході наголошували: контакти Білорусі та України не тільки важливі, а й вигідні обом сторонам. Але Лукашенко завжди був схильний до збереження лояльного ставлення до Кремля, як припускав військовий історик Євген Норін.

"Зараз, коли зв'язки між ВПК Росії і України розірвані, Білорусь, звичайно, розглядає можливості, що з'явилися. У України, з одного боку, провалився колишній ринок, з іншого - їй самій потрібна зброя і військове устаткування. Тому такі контакти триватимуть. Вони взаємовигідні. Білорусь, найімовірніше, не буде робити нічого, що може бути інтерпретовано, як пряма підтримка будь-якими летальними засобами, але продукцію подвійного призначення надає", - пояснив він.

Найкращий приклад тому – постачання ешелонів з колісними шасі МЗКТ-6922 для зенітно-ракетних комплексів: такі використовувалися для для виробництва ЗРК малої дальності "Стилет".

Дивіться: Військове співробітництво Республіки Білорусь та України

Як повідомляв портал "Знай.ua", народні протести змусили білоруського президента Олександра Лукашенка підписати декрет, тим самим тимчасово відклавши резонансний закон про дармоїдство.