Науковцям з Данії вдалось зробити перші кроки до розвитку штучного яєчника, який може допомогти жінкам, які перебувають у зоні ризику безплідності, зокрема, і через хіміотерапію.

Про це повідомляють ЗМІ.

Вони змогли видалити частини яєчника та внести у них зміни, щоб згодом можна було пересадити їх жінкам, які хочуть завагітніти

Лікування онкозахворювання, яке, зазвичай, включає хіміотерапію та променеву терапію, може пошкодити яєчники і жінка може стати безплідною.

Трансплантація тканин яєчників, під час якої яєчники повністю або частково видаляють та заморожують для пізнішого використання, аби вони не були пошкоджені, може подарувати жінці після хіміотерапії шанс на материнство.

Наразі новий метод ще потребує додаткових випробовувань.

Популярні новини зараз

Росіяни вже не зможуть ніколи завдати масованого удару по Україні: "Вони бісятся"

В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина

Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..."

5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку

Показати ще

Разом з тим варто відзначити, що раніше дослідники Гарвардського університету з'ясували, що крій чоловічих трусів впливає на запліднення та якість сперми. Американські вчені повідомили, що краще носити боксери, а не звичної форми труси, які можуть гальмувати здатність чоловіків до запліднення.

Чим тісніше нижня білизна, тим нижче концентрація сперматозоїдів в спермі і тим менше серед них рухливих сперматозоїдів. Дослідники пояснюють цей ефект перегрівом яєчок і закликають чоловіків більш уважно ставитися до вибору нижньої білизни.

Але не всі згодні з думкою британських вчених. За словами доктора медичних наук, уролога Юрія Гурженко, більш важливим є саме склад, а не форма спідньої білизни. "Для репродуктивного здоров'я важливо, щоб труси дихали. Будуть вони боксерами, або звичайними трусами - ролі не грає. Грає роль тільки те, з чого вони зроблені. Для репродуктивного здоров'я важливо, щоб труси дихали, щоб вони могли пропускати повітря", - розповів фахівець.

Дослідники зібрали дані про 656 чоловіків 18-56 років, в 2000-2017 роках зверталися в Массачусетську лікарню для лікування безпліддя. Кожен з них надав зразки сперми та крові, а також повідомив, яку білизну мав протягом останніх трьох місяців, і відповів на кілька запитань про образ життя.

53% чоловіків носили боксери. Це виявилися більш молоді й стрункі учасники, які частіше приймали гарячі ванни або балували себе джакузі.

У порівнянні з тими, хто носив плавки або інші труси обтягуючого крою, у них на 25% вище концентрація сперматозоїдів в зразках і на 33% більше рухливих сперматозоїдів.

Говоримо про безпліддя з гінекологом Наталією СіліноюНагадаємо, цей чоловік став батьком 150 дітей, і це не межа.

Як повідомляв "Знай.ua", вчені розповіли, чому чоловіки плачуть після інтиму.

Також "Знай.ua" писав, що чоловіче та жіноче безпліддя можна вилікувати.