Нещодавно польський Сейм підтримав закон, який стосувався заборони так званої "пропаганди бандерівського націоналізму". Цей документ викликав такий резонанс у міжнародній спільноті, що президент країни Анджей Дуда пообіцяв особисто перевірити всі ключові положення.

За даними "Польського радіо", напередодні також відбулася зустріч представників адміністрації із послом Ізраїлю в Варшаві Ганною Азарі в зв'язку з роботою над законом про Інститут національної пам'яті. Саме вона однією із перших виступила з критичними заявами щодо такої ініціативи.

Остаточне рішення поки не винесли: його повинні озвучити вже в найближчі два дні, що підтвердив прес-секретар президента Польщі Кшиштоф Лапінський:

"В цій ситуації не потрібно керуватися емоціями. Одночасно польська сторона повинна послідовно боротися за правду. Протягом багатьох років занадто часто ми чули брехню про т. Зв. польських таборах смерті. Ми не можемо дозволити, щоб відбувалися подібні речі, і саме для того потрібен цей закон. Він ніяк не стосується наукових досліджень, або фальсифікації правди про Голокост", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Суть документу полягає у запровадженні покарання за використання вислову "польські табори смерті" – передбачено штраф, чи позбавлення волі строком на три роки. Стосується закон також проблем нацизму та комунізму, а у поправках значаться дані про кримінальну відповідальність за ігнорування фактів Волинської різанини і пропаганду "бандерівської ідеології".

Ці кілька моментів найбільше турбують МЗС України. Негативно сприйняв його й офіційний Ізраїль, заявивши про тиск на свідків, які вижили під час Голокосту.

Торкнулися закону в ході телефонної розмови і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху, але як звітують наближені до влади джерела, політики таки дійшли згоди:

"….обговорили поточні польсько-ізраїльські відносини, а також історичні обставини. Вони прийняли рішення про діалог, який будуть вести представники держав. Цей діалог не буде стосуватися незалежних рішень польського парламенту".

Дивіться: Польський Сейм підтримав законопроект про заборону "бандерівської ідеології"

Як повідомляв портал "Знай.ua", законопроект про "заборону пропаганди українського націоналізму", як його охрестили у правлячій партії Польщі Kukiz'15, нещодавно підтримали сенатори країни.