Болгарія також потребує прямі постачання російського газу через Чорне море.
Таку заяву зробив президент країни Румен Радев, передає ТАСС.
Так, за словами глави, необхідно організувати "прямий вихід російського газу на чорноморське узбережжя Болгарії".
"Що стосується поставок газу з Росії, то я вважаю, що Болгарія потребує прямі постачання російського газу через Чорне море. Назвемо це "Болгарським потоком". Такий підхід диктується здоровим глуздом і вимогами енергетичної безпеки та ефективності, і не тільки стосовно Болгарії, але і Європейського союзу в цілому", – підкреслив він.
Нагадаємо, Трансанатолійський газопровід (TANAP), по якому газ буде поставлятися в країни ЄС в обхід Росії, введуть в експлуатацію 12 червня.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Про це заявив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак.
У церемонії введення TANAP в експлуатацію візьмуть участь президенти Туреччини та Азербайджану - Реджеп Тайіп Ердоган і Ільхам Алієв, глави і міністри інших країн, сказав Албайрак.
На його думку, реалізація проекту TANAP - показник сильного лідерства, довгострокової політики та стабільності.
Голова Міненерго повідомив також, що цього літа Туреччина почне глибоководне буріння в Середземному морі.
Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, складе 16 млрд кубічних метрів газу в рік. Близько шести мільярдів кубометрів буде поставлятися в Туреччину, а решта - в Європу.
"Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для ЄС проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в європейські країни.
На початковому етапі газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки азербайджанського газоконденсатного родовища "Шах Деніз", розглядається в якості основного джерела для проектів "Південного газового коридору". На більш пізньому етапі в проект можуть бути підключені і інші джерела.
Як повідомляв портал "Знай.uа", глави європейських країн розкритикували вимогу президента США Дональда Трампа негайно згорнути будівництво "Північного потоку-2".
В Європейському союзі впевнені, що мотиви американського уряду не так альтруїстичні, як вони стверджують.
Західні ЗМІ зазначають, що в прийнятому в 2017 році Законі про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій, говориться, що адміністрація має "віддавати перевагу експорту американських енергоресурсів, щоб створювати нові робочі місця в Америці, надавати допомогу союзникам і партнерам США і зміцнювати зовнішню політику США".