Освоєння Місяця у другій половині XX століття йшло величезними темпами. Запустили кілька супутників, на поверхню вирушили місяцеходи. Ну і звичайно ж висадки людей. Однак у 1990-х роках програми освоєння Місяця почали стрімко скорочуватися, число польотів зменшилася, а про высадках і говорити нічого. Зараз NASA великими кроками рухається до відродження місячної програми, і вже уклала контракт з “місячним кур'єром”.
У середу, 8 квітня, NASA оголосило переможця тендеру по доставці корисних вантажів на природний супутник Землі. Контракт на 76 мільйонів доларів дістався компанії Masten Space Systems. Виходячи з умов договору, переможець тендеру зобов'язаний надіслати 9 експедицій до 2022 року, і доставити спеціальне наукове обладнання.
Для цих цілей розроблено спеціальний космічний апарат Lunar CATALYST XL-1. Ці човники вже пройшли випробування для участі в програмі. Довжина “місячного човника” складе всього 3.5 метра, ширина – 3 метри. Пристрій будуть приводити в рух 4 потужних двигуна. Загальна вага апарату без вантажу – 2.6 тонн.
Незважаючи на фінансову кризу, спровоковану коронавірусом, плани NASA з освоєння Місяця залишаються в силі. Можливо, з 2022 року нас може очікувати величезну кількість нової інформації про природному супутнику Землі.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.
Нагадаємо, що вихід головного конкурента електро пікапа від Tesla знову перенесли. Компанія Rivian хотіла скласти конкуренцію Tesla CyberTruck, але тепер вихід їх версії електрокара переноситься на 2021 рік. Свої ж автомобілі користувачі зможуть отримає тільки в 2021 році.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Як повідомляв Знай.иа компанія SEAT займеться виробництвом апаратів ШВЛ для критично хворих. Правда, поки що апарати відправляють в клініки Італії. За заявами виробника, компанія хоче виробляти до 300 одиниць ШВЛ.