Згідно з новим дослідженням, яке має запропонувати вказівки, які допоможуть людям уникнути зараження респіраторною хворобою під назвою COVID-19, коронавірус може зберігатися у повітрі годинами, а на поверхні - днями.
Вчені дослідили, як довго вірус може залишатися заразним на різних поверхнях та у повітрі. Про це пише Reuters.
Результати дослідження з’явилися в журналі "New England Journal of Medicine" у вівторок, 17 березня - в день, коли випадки зараження коронавірусом у США зросли до 5200, а летальтні наблизилася до 100.
Вчені з Національного інституту алергії та інфекційних хвороб (NIAID), що входять до Національного інституту здоров'я США, намагалися імітувати вірус, що осідає від зараженої людини на побутові поверхні, наприклад, через кашель чи торкання предметів.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Вони використовували прилад для дозування аерозолю, який дублював мікроскопічні крапельки, що утворюються при кашлі або чханні.
Тести показують, що у крапельному вигляді вірус залишається життєздатним, тобто здатним все ще заразити людей, щонайменше три години.
На пластиці та нержавіючій сталі життєздатний вірус можна було виявити через три дні.
На картоні вірус не був життєздатним через 24 години.
Найкоротший час виживання був на міді - знадобилося 4 години, щоб вірус інактивувався.